نحوه اضافه کردن ویجت یادداشت ها به صفحه قفل آیفون یا آیپد

اپلیکیشن Note آیفون

اپلیکیشن Notes در آیفون و آیپد می تواند به طور موثری برای یادداشت برداری برای کارهای روزانه مانند ایجاد لیست خرید یا کارهای انجام شده به کار گرفته شود .با اضافه کردن ویجت یادداشت ها به صفحه قفل آیفون یا آیپد خود می توانید به سرعت وارد این برنامه کاربردی شوید .


به طور پیش فرض لیست قرارهای ملاقات روزانه ، لیست خرید و سایر یادداشت ها در برنامه Notes قرار خواهند گرفت .این بدان معناست که هر بار بخواهید به یکی از این یادداشت ها دسترسی داشته باشید ، باید وارد اپلیکیشن Notes شوید و آن را جست و جو کنید .با این حال شما می توانید با اضافه کردن ابزارک یا ویجت یادداشت ها به صفحه قفل آیفون یا آیپد خود ، این مراحل اضافی را انجام ندهید .به این منظور می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید .

مطلب مرتبط » نحوه مخفی کردن اعلان ها از صفحه قفل آیفون یا آیپد

1.برای دسترسی به ویجت ها یا ابزارک ها، در صفحه قفل یا Lock Screen آیفون یا آیپد انگشت خود را به سمت راست بکشید .
2.سپس به پایین این صفحه بروید و روی دکمه Edit ( ویرایش ) ضربه بزنید .

ویرایش ویجت های صفحه قفل آیفون

3.اکنون در این صفحه می توانید ویجت های خود را مدیریت کنید .برای اضافه کردن ویجت یادداشت ها به قسمت More Widgets بروید و سپس روی دکمه + در کنار گزینه Notes ضربه بزنید .

نکته : برای تغییر دادن ترتیب نمایش ویجت ها در صفحه قفل ، می توانید انگشت خود را روی آیکن سه خط در کنار هر یک از برنامه ها نگه دارید و آن را به سمت بالا و پایین ببرید .

اضافه کردن یادداشت ها به صفحه قفل آیفون
جابه جا کردن ویجت های فحه قفل آیفون

4.در نهایت روی گزینه Done در بالا ضربه بزنید تا این ویجت به صفحه قفل اضافه شود.

 یادداشت ها به صفحه قفل آیفون

از این پس می توانید با کشیدن انگشت خود به سمت راست در صفحه قفل و ضربه زدن روی ویجت Notes ، مستقیما وارد برنامه شوید.البته باید گفت که شما می توانید دکمه یادداشت ها را به منوی کنترل سنتر آیفون هم اضافه کنید تا از این راه هم به سرعت به این برنامه دسترسی داشته باشید .

منبع techbout


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *