آموزش استفاده از فیس تایم در ویندوز برای تماس تصویری با کاربران آیفون

تماس فیس تایم

اپل برنامه FaceTime را در iOS 15 کاملا بازسازی کرده و یکی از امکانات جدیدی که در نهایت به این برنامه تماس تصویری اضافه شده ، قابلیت استفاده از آن روی دستگاه های اندرویدی و ویندوزی است .این به معنای این است که شما می توانید از فیس تایم در ویندوز یا گوشی اندروید برای برقرار تماس ویدیویی با کاربران آیفون استفاده کنید .


در واقع اپل نسخه ای از FaceTime برای ویندوز یا اندروید را منتشر نکرده است و در عوض کاربران آیفون ، آیپد یا مک می توانند لینک هایی برای دعوت ایجاد کنند و آنها را برای کاربران دیگر ارسال کنند تا آنها با استفاده از بستر وب و مرورگر کروم یا مایکروسافت Edge به تماس ها اضافه شوند .این به این معناست که کاربران ویندوز یا اندروید امکان شروع تماس های فیس تایم را ندارند و فقط می توانند به یکی از این تماس ها اضافه شوند .

چگونه با استفاده از کامپیوتر ویندوز به تماس های فیس تایم بپیوندیم ؟

ابتدا باید مطمئن شوید که یکی از مرورگرهای گوگل کروم یا مایکروسافت Edge روی کامپیوتر شما نصب می باشد .در مرحله بعد فردی که قصد دارد با شما تماس بگیرید باید برنامه FaceTime را روی آیفون یا آیپد خود باز کرده و سپس روی دکمه Create Link ( ایجاد پیوند ) در بالای صفحه ضربه بزند.

 برنامه فیس تایم آیفون

حالا باید لینک ایجاد شده را با هر روشی از جمله برنامه های پیام رسان یا ایمیل برای شما ارسال کند .

Share the link using any messaging app.

در کامپیوترهای مک ، ( macOS 12 Monterey یا نسخه جدیدتر) ، می توانند دکمه Create Link را در بالای برنامه FaceTime پیدا کنند .

Click the "Create Link" button in FaceTime on Mac

در مرحله بعد ، آنها می توانند لینک ایجاد شده را با استفاده از هر سیستم پیام رسانی که در دسترس باشد با شما به اشتراک بگذارند.

Choose how you would like to share the FaceTime link on your Mac

پس از ارسال لینک توسط کاربر آیفون یا آیپد و مک ، شما باید آن را با استفاده از مرورگر گوگل کروم یا مایکروسافت Edge باز کنید .سپس همانند تصویر زیر نام خود را در کادر وارد کنید و دکمه Continue را کلیک کنید .

استفاده از تماس های فیس تایم روی ویندوز

حالا باید روی دکمه Join در نوار ابزار شناور در پایین صفحه کلیک کنید .حالا باید فردی که لینک را برای شما ارسال کرده ، درخواست شما را بپذیرد تا شما بتوانید تماس ویدیویی یا صوتی خود را با آن شروع کنید .

Click "Join" from the toolbar.

پس از پذیرفتن درخواست و شروع تماس ، شما گزینه های مختلفی روی یک نوار ابزار برای تماس فیس تایم خود دارید و برای نمایش گزینه های بیشتر می توانید روی دکمه سه نقطه کلیک کنید .

استفاده از فیس تایم روی ویندوز

این تقریبا مشابه همان چیزی است که در برنامه فیس تایم آیفون و آیپد وجود دارد و هر زمان که مکالمه شما به پایان رسید روی دکمه Leave کلیک کنید تا آن تماس را ترک کنید .

گرفتن تماس فیس تایم با کاربران ویندوز

کیفیت FaceTime در وب با توجه به اینکه یک برنامه نیست ، واقعا خوب است و این واقعا یک راه حل مفید برای تماس گرفتن با کاربرانی است که از دستگاه های اپل استفاده نمی کنند .

مطلب مرتبط :
چگونه از FaceTime در اندروید برای پیوستن به یک تماس استفاده کنیم ؟
چگونه در تماس گروهی فیس تایم جلوی تغییر اندازه پنجره ها را بگیریم ؟

منبع howtogeekجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *