نحوه استفاده از GIF در صفحه کلید Gboard در گوشی اندروید و آیفون

صفحه کلید Gboard

استفاده از GIF ( یا گیف) در چند سال اخیر به بخشی جدایی ناپذیر از ارتباطات تبدیل شده اند.به همین دلیل منطقی است که گوگل در صفحه کلید Gboard یک صفحه اختصاصی برای گیف ها ارائه کند. این صفحه کلید اختصاصی به کاربران در تمام گوشی های هوشمند اندروید و آیفون امکان استفاده از GIF ها را به راحتی فراهم می کند.


بسیاری از اپلیکیشن ها دارای یک نوع گیف یاب داخلی هستند که می توانید به راحتی تصاویر متحرک را در آن پیدا کرده و ارسال کنید. اما نکته ای که وجود دارد این است که آن‌ها معمولاً در برنامه‌های خاصی قابل استفاده هستند و در همه جا نمی توان از آن استفاده کرد.اما با استفاده از صفحه کلید جی بورد شما می توانید تقریبا در هر جایی که امکان ارسال گیف وجود داشته باشد ( از جمله برنامه پیام رسانی ، واتساپ ، تلگرام و غیره ) به راحتی یک گیف مورد علاقه را جست و جو و ارسال کنید .

چگونه در گوشی اندروید به صفحه کلید گیف ها در Gboard دسترسی پیدا کنیم ؟

در مجموع ارسال فایل‌های GIF با استفاده از صفحه‌کلید گوگل در اندروید یا iOS بسیار ساده است .پس از دانلود و راه‌اندازی Gboard، این مراحل را برای ارسال یک فایل گیف روی صفحه‌ کلید جی بورود دنبال کنید:

1.برای شروع ، برنامه پیام‌ رسانی را باز کنید که می‌خواهید یک GIF در آن ارسال کنید. در این مثال، ما از تلگرام استفاده خواهیم کرد.
2.اکنون مکالمه دلخواه را باز کنید و مطمئن شوید که صفحه کلید Gboard باز است.( اگر هنگام تایپ صفحه کلید اصلی به جای جی بورد باز می شود ، باید صفحه کلید پیش فرض را به Gboard تغییر دهید )
3.آیکون ایموجی را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید .
4.پس از باز شدن صفحه ایموجی، روی نماد GIF ضربه بزنید.

5.از اینجا می‌توانید با استفاده از نوار جستجو، فایل‌های GIF را جستجو کنید. همچنین می‌توانید با کشیدن انگشت به چپ در کنار نوار جستجو، در تم‌های GIF پیمایش کنید.
6.هنگامی که GIF مورد نظر خود را پیدا کردید، فقط روی آن ضربه بزنید.
7.در برخی از برنامه‌ها، بلافاصله پس از ضربه زدن به GIF آن را ارسال می‌کند. اگر اینطور نیست، ممکن است مجبور شوید دکمه ارسال را در آن برنامه فشار دهید.

استفاده از GIF در صفحه کلید Gboard اندروید

چگونه در آیفون به صفحه کلید گیف ها در Gboard دسترسی پیدا کنیم ؟

1.در آیفون خود برنامه پیام‌ رسانی را باز کنید که می‌خواهید یک GIF در آن ارسال کنید. در این مثال، ما از iMessage استفاده خواهیم کرد.
2.اکنون مکالمه دلخواه را باز کنید و مطمئن شوید که صفحه کلید Gboard باز است.( اگر هنگام تایپ صفحه کلید اصلی به جای جی بورد باز می شود ، باید صفحه کلید را با نگه داشتن دکمه کره تغییر دهید . )
3..آیکون ایموجی را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید .
4.روی نماد GIF در پایین صفحه کلید ضربه بزنید.

استفاده از GIF در صفحه کلید Gboard آیفون

5.از اینجا می‌توانید با استفاده از نوار جستجو، فایل‌های GIF را جستجو کنید. همچنین می‌توانید با کشیدن انگشت به سمت چپ به سمت پایین صفحه‌کلید، در تم‌های GIF پیمایش کنید.
6.هنگامی که گیف مورد نظر خود را پیدا کردید، فقط روی آن ضربه بزنید تا آن را کپی کنید.
7.برای چسباندن GIF درمتن، انگشت خود را فشار دهید و نگه دارید و سپس Paste را بزنید.
8.در نهایت دکمه ارسال را فشار دهید.

استفاده از GIF در صفحه کلید Gboard آیفون

صفحه کلید Gboard گوگل با توجه به امکاناتی که ارائه می کند ، از جمله تایپ کشیدنی ، تایپ صوتی ، حالت یک دست ، ترجمه همزمان ، انتخاب تم و غیره ،تبدیل به صفحه کلید پیش فرض بسیاری از دستگاه های اندروید شده است و حتی بسیاری از کاربران آیفون هم از آن استفاده می کنند .با این که صفحه کلید جی بورد امکانات زیادی ارائه می کند اما برخی ابزارهای آن از جمله صفحه کلید اختصاصی برای گیف ها باعث کارایی بالای این صفحه کلید برای تایپ در هر گوشی هوشمندی شود .

منبع


مطلب مرتبط :
 نکته و ترفندهایی که برای کار کردن با صفحه کلید Gboard گوگل باید بدانید
چگونه تصاویر لایو در آیفون را به ویدیو یا GIF تبدیل کنیم ؟
چگونه از تصاویر GIF در اینستاگرام استفاده کنیم؟جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *