اپل برنامه Dark Sky را خرید و به زودی نسخه اندرویدی آن را حذف می کند

برنامه دارک اسکای

برنامه Dark Sky یکی از محبوبترین اپلیکیشن های پیش بینی آب و هوا است که بیشتر به خاطر نقشه های راداری و دقت بسیار خوبی که در پیش بینی ها دارد ، مورد توجه کاربران بوده است .اکنون اپل این برنامه را خریداری کرده است و از این پس تنها کاربران سیستم عامل iOS می توانند از آن استفاده کنند .

این برنامه محبوب مطابق گذشته در اپ استور با قیمت 4 دلار در دسترس کاربران خواهد بود اپل فعلا قصد ندارد تغییراتی در این برنامه ایجاد کند اما از این پس کاربران دستگاه های اندروید و ساعت های هوشمند Wear OS امکان نصب این برنامه را نخواهند داشت و کاربرانی که از قبل این برنامه را نصب کرده اند ، تنها تا تاریخ 11 تیر ماه 99 می توانند از آن استفاده کنند .

مطلب مرتبط » معرفی اپلیکیشن Dark Sky : دقیق ترین برنامه برای پیش بینی آب و هوا

علاوه بر این API این برنامه برای توسعه دهندگان تا سال 2021 کار خواهد کرد و اما از این پس این اپلیکیشن توسعه‌دهندگان جدید را قبول نخواهد کرد.حتی از تاریخ 11 تیر به بعد تنها کاربران دستگاه های iOS می توانند از نسخه وب این برنامه استفاده کنند .طبق گفته بنیانگذار دارک اسکای ، کاربران اندرویدی که هزینه اشتراک برای این برنامه پرداخت کرده اند ، این هزینه به آنها بازگردانده خواهد شد .

برنامه Dark Sky

به گفته آدام گروسمن ، بنیانگذار برنامه Dark Sky :” هدف ما همیشه این بوده است که بهترین اطلاعات ممکن در مورد آب و هوا را به جهانیان ارائه دهیم ، تا هرچه بیشتر به مردم کمک کنیم تا ایمن بمانند و این کار را به گونه ای انجام دهیم که به حریم خصوصی آنها احترام بگذارد.” پست وبلاگ. “جای بهتری برای تحقق این اهداف در مقایسه با اپل وجود ندارد. ما بسیار هیجان زده هستیم که این فرصت را داریم که بتوانیم به افراد بیشتری با تأثیر بسیار به مراتب بیشتری برسیم.

اپل امیدوار است که با تصاحب این برنامه بتواند برنامه آب و هوا شناسی خود را تقویت کند که هم اکنون از داده های یاهو و The Weather Channel استفاده می شود .با این وجود کاربران دستگاه های اندرویدی باید به فکر استفاده از یک برنامه دیگر باشند که در این بین اپلیکیشن های رایگانی مانند Appy Weather، AccuWeather ،و Today Weather می توانند به شما کنند .

منبع thevergeجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *