آموزش تنظیم و ارسال پیام اضطراری در گوشی های سامسونگ

ارسال پیام اضطراری

هیچ کدام از ما دوست نداریم که در یک وضعیت اورژانسی قرار بگیریم ، اما بدون شک آمادگی برای یک چنین روزی بسیار مفید خواهد بود .همانند آن چیزی که در آیفون ها وجود دارد ، در گوشی های گلکسی سامسونگ هم شما این امکان را دارید تا با تنظیم و ارسال پیام اضطراری ( SOS ) به سرعت دیگران را از وضعیت اورژانسی خود با خبر کنید.


SOS Messages یا پیام اضطراری یکی از ویژگی های بسیار مفید اما کم تر شناخته شده در گوشی های هوشمند است که واقعا می تواند به نجات جان کاربران کمک کند.بنابراین اگر نگران جان خود و دیگر افراد خانواده هستید ، بهتر است از فعال بودن این قابلیت بر روی گوشی گلکسی خود و دیگران مطمئن شوید .

نحوه تنظیم پیام های اضطراری در گوشی سامسونگ

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و روی گزینه ویژگی های پیشرفته (Advanced Features ) ضربه بزنید .
2.در پایین این صفحه روی گزینه ارسال پیام اضطراری ( Send SOS Messages ) ضربه بزنید .
3.در بالای صفحه ابتدا این گزینه را روشن کنید .

4.در پنجره باز شده پیامی ظاهر می شود که توضیح می دهد پیام های اضطراری چه چیزی را شامل می شود. روی Continue یا ادامه ضربه بزنید .
5.صفحه بعدی تمام مجوزهای مورد نیاز برای پیام های SOS را نشان می دهد. روی دکمه شروع (Start) ضربه بزنید.
6.برای انتخاب کسی که پیام اضطراری شما را دریافت می کند ، روی دکمه افزودن (Add) ضربه بزنید .

7.اکنون مخاطب مورد نظر را از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید یا مخاطب جدید را ایجاد کنید .
8.پس از انتخاب مخاطب ، اکنون باید تصمیم بگیرید که چند بار می خواهید کلید پاور / کناری را برای ارسال پیام اضطراری فشار دهید.
9.سپس روی گزینه ( تماس خودکار با کسی ) Auto Call Someone ضربه بزنید و یکی از مخاطبین انتخاب شده قبلی را برای گرفتن تماس خودکار در موقعیت اضطراری انتخاب کنید .

10.گزینه پیوست عکس ( Attach Pictures ) را برای ضمیمه کردن عکس با دوربین جلو یا عقب ، فعال کنید .این می تواند یک تصویر کلی از آنچه که در حال رخ دادن است به گیرنده یا گیرنده های پیام ارائه کند .
11.گزینه پیوست ضبط صدا ( Attach Audio Recording ) را روشن کنید .این می تواند یک کلیپ صوتی 5 ثانیه ای را به همراه پیام اضطراری ارسال کند .
12.در پایان روی گزینه ارسال پیام به ( Send Messages To ) ضربه بزنید .در این جا می توانید پیام هایی که ارسال می شود را تغییر دهید .

نحوه ارسال پیام اضطراری

اکنون که با انجام مراحل بالا ویژگی پیام های اضطراری را روی گوشی سامسونگ خود تنظیم کرده اید ، ارسال آن در مواقع اورژانسی بسیار راحت است .به این منظور باید 3 یا 4 بار ( بستگی به تنظیماتی دارد که در بالا انتخاب کرده اید ) پشت سر هم دکمه پاور یا کناری دستگاه را فشار دهید .با انجام این کار پیام اضطراری به همراه پیوست هایی که برای آن انتخاب کرده اید ، برای مخاطبین انتخاب شده شما ارسال خواهد شد .

ارسال پیام اضطراری در گوشی های سامسونگ

البته از آنجایی که ارسال پیام اضطراری به ساده ترین شکل ممکن طراحی شده ، این ممکن است باعث ارسال تصادفی و ناخواسته پیام هم بشود بنابراین اگر یک پیام اضطراری از کسی دریافت کردید خیلی نباید نگران شوید .اما اگر شما یا کسی که دوستش دارید در شرایطی قرار داشته باشد که به این موارد نیاز داشته باشد ، از راه اندازی آن خوشحال خواهید شد.

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه در گوشی های سامسونگ تبلیغات و تماس های مزاحم را مسدود کنیم ؟
قابلیت تشخیص سقوط در اپل واچ چگونه عمل می کند و چطور آن را فعال کنیم ؟


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

One thought on “آموزش تنظیم و ارسال پیام اضطراری در گوشی های سامسونگ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *