چگونه تمام ویدیو ها و عکس های آیفون خود را به یک باره حذف کنیم ؟

مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون

شما می توانید عکس های آیفون خود را در برنامه Photos به صورت یک به یک یا با انتخاب کردن موارد دلخواه حذف کنید ، اما اگر تصمیم دارید آیفون خود را به کس دیگری بدهید یا به هر دلیل دیگری می خواهید تمام عکس ها و ویدیوها را حذف کنید ، باید از روش های سریع تری برای این کار استفاده کنید .


در این جا می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید عکس ها و ویدیوهای آیفون یا آیپد خود را با استفاده از سرویس iCloud ، رایانه یا خود دستگاه به یک باره حذف کنید و فضای ذخیره سازی زیادی را بدست بیاورید .

ابتدا با باز کردن برنامه تنظیمات آیفون خود بررسی کنید که آیا از iCloud Photos استفاده می کنید یا خیر.برای این منظور در بالای صفحه تنظیمات روی نام خود ضربه بزنید و سپس روی iCloud و سپس Photos ضربه بزنید .اگر iCloud Photos روشن باشد ، می توانید به روش های مختلف همه چیز را در آیفون خود حذف کنید.

با این حال ، روشی که انتخاب می کنید به این بستگی دارد که آیا می خواهید فقط عکس های خود را حذف کنید ، پشتیبان گیری از همه آنها را در iCloud اپل نگه دارید یا اینکه می خواهید از همه دستگاه های اپل خود این کار را انجام دهید .

پاک کردن کتابخانه عکس ها با آیفون

اگر قصد دارید تمام عکس های آیفون یا آیپد خود را حذف کنید و همگام سازی با iCloud را خاموش کنید ، در همان صفحه تنظیمات iCloud گزینه iCloud Photos را با استفاده از سوییچ کناری خاموش کنید .در پنجره باز شده از شما سوال می شود که آیا می خواهید یک نسخه از همه موارد را در تلفن خود دانلود کنید یا همه موارد را از آیفون یا آیپد خود حذف کنید.گزینه دوم را انتخاب کنید.

حذف تمام عکس های آیفون با استفاده از رایانه

برای کسانی که می خواهند همه چیز را از آیفون و iCloud Photos حذف کنند ، سریعترین راه استفاده از رایانه است .در رایانه های مک ، می توانید از برنامه Photos استفاده کنید و در کامپیوترهای ویندوز هم می توانید به وب سایت iCloud بروید.

اگر از رایانه مک استفاده می کنید ، در برنامه Photos ، روی Library در سمت چپ پنجره کلیک کنید. با این کار همه آنچه در کتابخانه عکسهای iCloud شماست نشان داده می شود. روی یک عکس کلیک کنید و سپس کلیدهای CMD + A را فشار دهید تا همه موارد انتخاب شود. بعد ، کلید Delete را روی صفحه کلید خود فشار دهید و تصمیم خود را تأیید کنید.

حذف تمام عکس های آیفون با رایانه

اگر از رایانه ویندوز استفاده می کنید به وب سایت iCloud.com بروید و وارد حساب خود شوید .سپس روی آیکون عکسها کلیک کنید ، سپس گزینه Photos را از لیست سمت چپ انتخاب کنید. بر روی یک عکس کلیک کنید و همزمان کلید های CMD + A را در مک یا Ctrl + A را بر روی رایانه ویندوز فشار دهید تا تمام عکس ها انتخاب شود .در نهایت روی کلید Delete ضربه بزنید و تصمیم خود را تایید کنید .

چند ثانیه بعد یا بیشتر ( بستگی به تعداد عکس های شما دارد ) ، کتابخانه شما خالی خواهد بود. با این حال هنوز کار شما تمام نشده است.وقتی یک عکس یا فیلم را از iCloud Photos خود پاک می کنید ، هنوز کاملاً از بین نرفته چرا که اپل آن را به یک آلبوم Recently Deleted ( اخیراً حذف شده ) منتقل می کند که به مدت 30 روز موارد پاک شده را در آنجا نگهداری می کند ، با این حال اگر نمی خواهید این مدت صبر کنید ، می توانید به صورت دستی همه آنها در قسمت Recently Deleted در برنامه عکس ها انتخاب کنید و برای همیشه حذف کنید .

پاک کردن عکس های آیفون

اگر از iCloud Photos استفاده نمی کنید ، نگران نباشید چرا که همچنان می توانید از طریق رایانه خود همه ویدیو ها و عکس های آیفون یا آیپد خود را به یک باره حذف کنید .کامپیوترهای مک اپل دارای برنامه ای به نام Image Capture است که یک ابزار مفید برای اسکن از راه دور اسناد و وارد کردن محتوا از یک دوربین یا دستگاه متصل دیگری است.

برای استفاده از این روش ، ابتدا آیفون یا آیپد خود را به کامپیوتر مک متصل کنید و سپس با کلیک کردن روی نام دستگاه متصل شده در منوی کناری ، پوشه Image Capture را پیدا کرده و باز کنید.پیامی در برنامه نشان داده می شود و به شما اطلاع می دهد که عکس های شما را بارگیری می کند. بسته به تعداد عکس و فیلم در کتابخانه خود ، ممکن است مدتی طول بکشد. من برای بارگیری کتابخانه خود 45 دقیقه منتظر ماندم.

حذف عکس های آیفون

پس از نمایش کتابخانه ، روی یک مورد از لیست کلیک کنید و سپس CMD + A را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار همه موارد انتخاب می شود و نماد سطل زباله در بالای پنجره فعال می شود.روی Delete کلیک کنید و confirm را بزنید.. پس از مدتی ، کتابخانه عکس آیفون پاک می شود.

از File Explorer در ویندوز استفاده کنید

در راینه های ویندوز هم می توانید بدون فعال بودن iCloud ، و با استفاده از فایل اکسپلورر ویندوز تمام عکس های آیفون خود را حذف کنید .برای این منظور آیفون یا آیپد را به رایانه متصل کنید و از لیست دستگاه های متصل ، روی آیکون دستگاه دوبار کلیک کنید.سپس پوشه DCIM را باز کنید. کلیدهای Ctrl + A را فشار دهید تا همه پوشه ها انتخاب شود و سپس همه آنها را به سطل آشغال منتقل کنید یا Delete را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

پاک کردن عکس های آیفون با کامپیوتر

وقتی از شما خواسته شد تصمیم خود را تأیید کنید و سپس چند ثانیه یا چند دقیقه بعد عکس های آیفون شما حذف می شوند .

مطلب مرتبط :
چگونه عکس یا ویدیوها را از برنامه Files به گالری آیفون خود ببریم ؟
چگونه از دسترسی برنامه های آیفون به عکس ها جلوگیری کنیم؟

منبع cnet


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *