7 راه حل اصلی برای رفع مشکل باز نشدن گوگل پلی استور

فروشگاه گوگل پلی استور

Google Play اصلی ترین منبع دریافت و به روزرسانی برنامه های اندروید است و با وجود پیشرفت و طراحی مجدد در این سال ها ، هنوز این برنامه با مشکلاتی مواجه است .باز نشدن گوگل پلی می تواند واقعا برخی اوقات ناامید کننده باشد اما باید بدانید که راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد .


اگر نمی توانید فروشگاه گوگل پلی را در گوشی اندروید خود باز کنید ، همیشه این امکان هست که فایل های APK برنامه مورد نظر را از وب دانلود و نصب کنید اما این کار زمان بر است و ممکن است شما را در برابر خطرات امنیتی آسیب پذیر کند .بنابراین بهترین است با دنبال کردن مراحل زیر ، مشکل باز نشدن گوگل پلی را همین جا رفع کنید .

نکته : مراحل و تصاویر نشان داده شده در زیر مربوط به نسخه خام اندروید است و ممکن است بر روی نسخه های دیگر مثل گوشی های سامسونگ و شیائومی و غیره ، این مراحل کمی متفاوت باشد اما همچنان به همین شکل انجام می شوند .

1.راه اندازی مجدد دستگاه

این یک ترفند ساده است اما قبل از حرکت به گزینه های عیب یابی پیچیده تر ارزش امتحان کردن را دارد.در اکثر گوشی های اندرویدی ، گزینه Restart یا راه اندازی مجدد ، وجود دارد و کافی است دکمه روشن / خاموش را طولانی فشار دهید و سپس روی Restart ضربه بزنید تا گوشی راه اندازی مجدد شود.

2.توقف اجباری گوگل پلی استور

این روش قابل تاملی است چرا که عملکرد پلی استور و خدمات مرتبط را در پس زمینه به طور کامل متوقف می کند.به این منظور باید فروشگاه گوگل Play را در صفحه اصلی یا کشوی برنامه های خود پیدا کنید و سپس یک لمس با فشار روی آن انجام دهید .سپس از منوی مخفی ظاهر شده ، گزینه info را انتخاب کنید تا به صفحه اطلاعات برنامه بروید .

اکنون می توانید روی دکمه Force Stop یا توقف اجباری ضربه بزنید و پس از چند لحظه به صفحه اصلی برگردید و دوباره تلاش کنید تا فروشگاه پلی را باز کنید .

3.پاک کردن حافظه کش گوگل Play

گوگل پلی مانند هر برنامه دیگر ، به مرور زمان حافظه پنهان را در پس زمینه جمع آوری می کند تا برخی از کارها در برنامه سریعتر انجام شود.با جمع آوری حافظه پنهان ، فروشگاه پلی صفحات تکراری را سریعتر بارگذاری می کند و همچنین سابقه جستجوی شما را از نوار جستجو در بالا به خاطر می آورد.با این حال بارگذاری بیش از حد حافظه پنهان ممکن است عملکرد برنامه را مختل کند و نیاز است تا آن را پاک کنید .

1.روی آیکون گوگل Play یک لمس با فشار انجام دهید و سپس گزینه info ( اطلاعات ) را از منو انتخاب کنید .
2.در صفحه اطلاعات برنامه ، روی گزینه Storage & cache (ذخیره سازی و کش یا محل ذخیره ) ضربه بزنید .
3. روی دکمه Clear cache ( پاک کردن حافظه پنهان ) ضربه بزنید .

با این کار اکنون حافظه پنهان برنامه پاک شده است و شما می توانید یک بار دیگر برای باز کردن گوگل پلی تلاش کنید .

4.پاک کردن حافظه ذخیره سازی گوگل پلی استور

اگر با حذف حافظه کش ، همچنان مشکل باز نشدن گوگل پلی وجود دارد ، قدم بعدی برای رفع مشکل این است که همه داده های برنامه را حذف کنید .البته با این کار تمام اطلاعات شما حذف خواهد شد و برنامه مانند روز اولی خواهد شد که آن را باز کرده بودید و همه چیز باید مجددا تنظیم شود .

1.برنامه تنظیمات گوشی را باز کنید و به قسمت Apps & notifications ( برنامه ها ) بروید .
2.از لیست برنامه ها ، Google Play Store را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید .

حل مشکل باز نشدن گوگل پلی استور

3.در این صفحه روی گزینه Storage & cache ( ذخیره سازی و کش ) ضربه بزنید .
4.اکنون روی دکمه Clear storage ( پاک کردن داده) ضربه بزنید و برای تایید در پنجره اخطار گزینه Ok را انتخاب کنید .

5.غیرفعال کردن گوگل پلی

این ترفند برای حل بسیاری از مشکلات مربوط به فروشگاه پلی در گوشی های اندروید موثر است .

1.روی آیکون گوگل Play فشار دهید و از منوی ظاهر شده گزینه info را انتخاب کنید .
2.در صفحه اطلاعات برنامه ، روی دکمه Disable ( غیرفعال کردن ) ضربه بزنید تا پلی استور غیرفعال شود .

غیرفعال کردن گوگل پلی استور

3.پس از چند لحظه این بار روی دکمه Enable ( فعال کردن ) ضربه بزنید و سپس از صفحه خارج شوید .

اکنون بررسی کنید که آیا مشکل باز نشدن گوگل پلی استور رفع شده است یا خیر .معمولا با انجام این کار باید بتوانید به برنامه دسترسی پیدا کنید در غیر این صورت به روش بعدی بروید .

6.حذف برنامه ها از پس زمینه

این روش بیشتر برای گوشی هایی است که حافظه رم پایینی دارند .اگر شما تعداد زیادی برنامه و بازی را در پس زمینه باز نگه داشته اید ، باید آنها را ببندید تا فضای کافی برای اجرای گوگل پلی به وجود بیاید .البته سیستم عامل اندروید به اندازه کافی هوشمند است که استفاده از رم را در پس زمینه متوقف کند ، اما برخی از برنامه ها و بازی ها ممکن است حافظه بیشتری نسبت به استفاده معمولی مصرف کنند ، و در این صورت ممکن است هیچ برنامه ای از جمله گوگل Play Store نتواند به راحتی روی تلفن باز نشود.

7.حذف به روزرسانی برنامه

گوگل دائما آپدیت های جدیدی برای فروشگاه پلی منتشر می کند که هدف آن بهبود در عملکرد برنامه و قابلیت های آن است .اما گاهی اوقات ممکن است نسخه جدید برنامه بر روی گوشی یا تبلت شما دارای اشکالاتی باشد که در این صورت باید به روزرسانی های گوگل Play را حذف کنید و به نسخه پایدار برنامه برای گوشی خود باز گردید.

1.یک بار دیگر روی آیکون گوگل پلی یک لمس با فشار انجام دهید و گزینه info را از منو انتخاب کنید .
2.در این صفحه روی دکمه سه نقطه در گوشه بالا ضربه بزنید و سپس گزینه Uninstall updates ( لغو نصب روزرسانی ها ) را انتخاب کنید و سپس روی دکمه Ok برای تایید ضربه بزنید .

حل مشکل باز نشدن گوگل پلی

با این کار اکنون فروشگاه پلی به نسخه کارخانه خود باز خواهد گشت و به احتمال زیاد مشکل باز نشدن آن حل می شود اما تمام اطلاعات شما از روی حذف شده است .

در پایان باید اضافه کنیم که تعداد زیادی فروشگاه اپ برای اندروید موجود است که شما می توانید برای گرفتن برنامه مورد نظر خود از آنها استفاده کنید بدون این که نیاز باشد فروشگاه پلی را حذف نصب یا بازگشت کارخانه کنید .همچنین وب سایت معتبر Apkmirror هم منبع معتبری نصب و به روزرسانی برنامه ها است .

مطلب مرتبط :
8 کاری که می توانید برای رفع مشکلات گوگل پلی استور انجام دهید
چگونه می توانیم اپلیکیشن های اندرویدی را برای دیگران ارسال کنیم ؟

منبعجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *