روش های مشاهده درصد باتری در آیفون

اگر به تازگی یکی از آیفون های جدید اپل ( آیفون 11 به بعد ) را خریده اید ، احتمالا متوجه این موضوع شده اید که علامت باتری در گوشه سمت راست بالای نمایشگر درصد باتری باقی مانده را نشان نمی دهد.برای مشاهده درصد باتری در آیفون روش های متعددی وجود دارد که در ادامه خواهیم گفت.


در آیفون های قدیمی ( آیفون های با دکمه وسط ) اپل در تنظیمات گزینه‌ای را برای روشن یا خاموش کردن درصد باتری در بالای نمایشگر ارائه کرده است، اما اگر آیفون شما از مدل های جدید با بریدگی بالای نمایشگر است، هیچ گزینه برای فعال کردن این حالت نخواهید یافت.با این حال، راه‌هایی برای مشاهده درصد باتری در آیفون های مدل جدید وجود دارد که در ادامه خواهیم گفت.

1.مشاهده مرکز کنترل

ساده ترین راه برای بررسی میزان درصد باتری آیفونتان این است که از گوشه سمت راست بالای صفحه به پایین بکشید تا منوی مرکز کنترل باز شود .در این منو می توانید در کنار آیکون باتری ، درصد باقی مانده را هم مشاهده کنید .

برای مشاهده درصد باتری از منوی کنترل سنتر حتی نیازی نیست که آن را به طور کامل باز کنید . با یک کشیدن کوچک و سریع به صورت مورب از گوشه سمت راست بالای صفحه‌ نمایش آیفون ، آن را خواهید دید و با برداشتن انگشت از روی صفحه ، به صفحه اصلی باز خواهید گشت .

2.مشاهده نمای امروز ( Today View )

با کشیدن انگشت به سمت راست در صفحه قفل یا اولین صفحه اصلی ، می توانید به نمای امروز یا Today View بروید .در این صفحه می توانید با استفاده از ویجت باتری، درصد باقی مانده را نیز مشاهده کنید .اگر آن را مشاهده نمی کنید باید ابتدا ویجت باتری را به نمای امروز اضافه کنید .

مشاهده درصد باتری در آیفون

به این منظور در پایین صفحه Today View روی دکمه Edit ضربه بزنید . روی دکمه + در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید تا گالری ویجت باز شود، سپس Batteries را در قسمت جستجو وارد کنید یا به پایین بروید و ویجت Batteries را از لیست انتخاب کنید.

3.ویجت باتری را به صفحه اصلی خود اضافه کنید

مشاهده درصد باتری در آیفون

برای انجام این کار، روی یک قسمت خالی از صفحه اصلی یا هر صفحه اضافی از برنامه‌ها فشار طولانی دهید تا وارد حالت لرزشی شوید.روی دکمه + در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید تا گالری ویجت باز شود، سپس به پایین بروید و ویجت Batteries را از لیست انتخاب کنید.

اگر لوازم جانبی اپل را با آیفون خود جفت نکنید، اولین ویجت درصد باتری دستگاه را نشان می دهد. اگر اپل واچ یا ایرپاد دارید، این درصد را نمی‌بینید مگر اینکه سبک ویجت دوم یا سوم را انتخاب کنید.به چپ بکشید و یکی از سبک ها را که مناسب شما است انتخاب کنید و در پایان روی دکمه Add Widget ضربه بزنید تا به صفحه اصلی شما اضافه شود.

علاوه بر این سه مورد ، هر زمان که آیفون شما به برق وصل شود و شارژ شود، درصد باتری را به‌ طور خودکار روی صفحه قفل، درست زیر زمان نمایش داده می‌شود.

منبع


مطلب مرتبط :
9 روش برتر برای حل مشکل خالی کردن باتری آیفون
نحوه نمایش درصد باتری در مک برای نوار منو و مرکز کنترل


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *