سونی تاکنون 100 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 فروخته است

سونی PS4

دستگاه پلی استیشن 4 سونی موفقیت بزرگی برای این شرکت بوده است و هم اکنون 100 میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است که نقطه عطفی برای این شرکت ژاپنی محسوب می شود .هم اکنون فروش نسخه های دیجیتال در حال پیشی گرفتن از نسخه های DVD می باشد .


سونی در آخرین گزارش درآمد خود ، فاش کرده که حدود 3.2 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 در سه ماه منتهی به 30 ژوئن 2019 را به فروش رسانده است .سونی پیش از این حدود 96.84 نسخه پلی استیشن 4 را فروخته بود که این به معنای این است که اکنون دقیقا 100 میلیون نسخه از کنسول بازی PS4 فروخته شده است .

به گفته دانیل احمد تحلیلگر ارشد شرکت Niko Partners ، در حالی که فروش PS4 ممکن است کند شده باشد ، اما هنوز هم در بین کنسول های خانگی بازی اولین دستگاه می باشد که به فروش 100 میلیون واحد رسیده است به طوری که نسبت به کنسول های محبوب پلی استیشن 2 و کنسول نینتندو Wii ، دستگاه پلی استیشن 4 زودتر به این آمار دست پیدا کرده است .

دستگاه پلی استیشن 4

کنسول PS4 در زمان کم تر از سه سال توانست به نقطه فروش 50 میلیون نسخه برسد و حالا با گذشت 5 سال و 7 ماه از زمان عرضه اولیه به این آمار فروش 100 میلیونی رسیده است . این در حالی است که PS2 یکی دیگر از کنسول های محبوب قدیمی سونی توانست در زمان 5 سال و 9 ماه به این تعداد از فروش دست پیدا کند .بنابر این دستگاه PS4 اولین کنسول بازی محسوب می شود که توانسته در سریع ترین زمان به فروش 100 میلیونی دست پیدا کند .

بیشتر بخوانید » چگونه کنترلرهای پلی استیشن 4 را به کامپیوتر متصل کنیم ؟

فروش PS4 سونی در طول این سال ها به طور مداوم قوی بوده است به طوری که حدود 19 میلیون نسخه از آن در سال 2017 و 17.8 میلیون نسخه در سال 2018 فروخته شد.سونی همچنین اعلام کرده که سهم دانلود دیجیتال اکنون از 50 درصد عبور کرده است و این به معنای این است که اکنون کاربران بیشتری نسخه های دیجیتال را به نسخه های DVD ترجیح می دهند .

دستگاه پلی استیشن 4

نسل بعدی کنسول بازی سونی که به احتمال زیاد PS5 خواهد بود ، به نظر می رسد که در پاییز سال 2020 عرضه خواهد شد .سونی وعده داده که نسل آینده کنسول بازی پلی استیشن از گرافیک 8K برخوردار خواهد بود و از صدای سه بعدی ، حافظه SSD پشتیبانی خواهد کرد و همچنین از بازی های مربوط به PS4 نیز پشتیبانی می کند .پلی استیشن 5 به احتمال زیاد به پردازنده هشت هسته ای مبتنی بر نسل سوم Ryzen AMD و یک گرافیک با پشتیبانی از ردیابی اشعه ray-tracing مجهز خواهد بود .

بیشتر بخوانید » نسل جدید Xbox با گرافیک 8K پاییز سال آینده عرضه خواهد شد

گفتنی است که مایکروسافت ، اصلی ترین رقیب سونی هم در حال آماده سازی نسل جدید کنسول ایکس باکس می باشد که با نام اسکارلت در حال توسعه می باشد .این دستگاه هم مانند پلی استیشن 5 از ویزگی هایی مانند پشتیبانی از وضوح 8K ، پردازنده هشت هسته ای و ردیابی اشعه و حافظه SSD برخوردار خواهد بود .با توجه به این که مایکروسافت از چند سال گذشته گزارش های فروش خود را منتشر نمی کند ، مشخص نیست که چند میلیون نسخه از کنسول Xbox One را تاکنون فروخته است ، اما تحلیل گران پیش بینی می کنند که این عدد بین 30 تا 60 میلیون خواهد بود .

منبع thevergeجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *