علت حذف شدن پیام های واتساپ به صورت خودکار در گوشی های اندروید و آیفون

حالت تاریک برای واتس اپ

آیا یک مکالمه در واتس اپ را باز کرده و متوجه ناپدید شدن پیام ها شده اید ؟ اگر این گونه است نباید نگران هک شدن واتس اپ باشید چرا که این پیام رسان محبوب چندین پروتکل امنیتی برای حذف پیام ها از هر دو طرف پیاده سازی کرده است.حذف شدن پیام های واتساپ به چند دلیل رخ می دهد که در ادامه به شما خواهیم گفت .


اگر واتساپ را باز کرده اید و متوجه حذف خودکار پیام ها یا حتی فیلم وعکس های ارسالی شده اید ممکن است طرف مقابل آن را حذف کرده باشد یا از پیام های ناپدید شده در واتس اپ استفاده می کند. در هر صورت در اینجا سه دلیل برای حذف شدن پیام های واتساپ شما آورده شده است.

1.گزینه پیام های ناپدید شونده فعال است

پیام های ناپدید شونده یا Disappearing Messages ویژگی نسبتا جدیدی در واتس اپ است که به کاربران این امکان را میدهد تا پیام هایی را که در گروه ها و چت های فردی ارسال می کنند را به صورت خودکار پس از 7 روز از بین ببرند .بنابراین اگر پیام‌های ناپدید شونده را برای مکالمه ای فعال کرده باشید ، پس از هفت روز پیام ها به صورت خودکار حذف می شوند .در ادامه نحوه غیرفعال کردن این گزینه آمده است.

نکته : تصاویر زیر مربوط به نسخه آیفون واتساپ است و برای اندروید هم می توانید از همین مراحل گفته شده استفاده کنید .

1.WhatsApp را روی گوشی خود باز کنید .
2.چت مورد نظر را که پیام های آن حذف می شوند را باز کنید .
3.روی نام مخاطب در بالا ضربه بزنید .
3.از منوی اطلاعات تماس یا Contact Info به دنبال گزینه پیام های ناپدیدشونده یا Disappearing Messages بگردید و روی آن ضربه بزنید .
4.اکنون باید گزینه خاموش یا Off را انتخاب کنید تا واتس اپ دیگر به صورت خودکار پس از 7 روز پیام ها را حذف نکند .

حذف شدن پیام های واتساپ به صورت خودکار پس از هفت روز

2.ارسال کننده پیام آن را حذف می کند

واتس اپ به کاربران این امکان را می دهد که در عرض یک ساعت از ارسال شدن پیام ها ، آنها را حذف کنند. فرض کنید پیامی را در چت یا گروهی به اشتباه ارسال کرده اید یا اشتباه تایپی شرم آوری انجام داده اید. شما به راحتی می توانید پیام را از هر دو طرف حذف کنید.هنگامی که این ویژگی معرفی شد، واتس اپ حداکثر تا هفت دقیقه برای حذف یک پیام فرصت می داد اما بعداً بازه زمانی را به یک ساعت افزایش داد و اکنون می خواهد این محدودیت زمانی را کاملا از بین ببرد .

به این معنی که هر یک از مخاطبین می توانند پیام ارسال شده خود را حذف کند. در واتس اپ، زمانی که فردی می خواهد پیامی را حذف کند، یک اعلان خواهید دید. در ادامه نحوه پاک کردن پیام های واتس اپ آمده است.

1.WhatsApp را روی گوشی خود باز کنید و یک چت دلخواه را باز کنید .
2.روی پیامی که می خواهید حذف کنید فشار دهید و نگه دارید .
3.گزینه Delete یا حذف را انتخاب کنید و سپس روی حذف برای همه یا delete for everyone ضربه بزنید تا پیام برای هر دو طرف از بین برود .

علت حذف شدن پیام های واتساپ

3.فرستنده ها از گزینه یک بار مشاهده ( View Once ) استفاده می کنند

واتس اپ به تازگی گزینه ای را برای ارسال تصاویر حساس به صورت View One یا یک بار مشاهده ارائه کرده است که به کمک آن کاربران می‌توانند تصاویر و ویدیوها را به گونه ای ارسال کنند که گیرنده فقط می تواند یک بار آن را مشاهده کند و حتی این گونه تصاویر و ویدیوها به صورت یک فایل در چت به نمایش گذاشته می شوند و هیچ پیش نمایشی از آنها وجود ندارد .در ادامه نحوه استفاده از این قابلیت آورده شده است .

1.چت مورد در نظر واتس اپ که می خواهید برای آن یک تصویر یا ویدیو یک بار مشاهده ارسال کنید را باز کنید .
2.یک عکس یا ویدیو دلخواه را از گالری برای ارسال انتخاب کنید .

3.اکنون در کنار کادر نوشتن توضیحات ، روی نماد یک بار مشاهده ( آیکون دایره با عدد 1 در داخل ان ) ضربه بزنید .
4.در پایان دکمه ارسال را بزنید تا تصویر به صورت یک بار مشاهده و به شکل یک فایل ارسال شود .

حذف شدن پیام های واتساپ در قالب یکی از این سه مواردی که در بالا توضیح دادیم ، رخ می دهد و اگر شما نمی خواهید پیام های مهمی که در واتساپ دریافت یا ارسال می کنید به صورت خودکار از بین برود ، شاید بهترین کار گرفتن اسکرین شات از روی آنها باشد یا می توانید چت های واتساپ را به صورت یک فایل فشرده استخراج کنید و در جای دیگری ذخیره کنید .

به این منظور باید به صفحه چت مورد نظر بروید و روی نام مخاطب در بالا ضربه بزنید .سپس گزینه Export Chat یا صادر کردن مکالمه را از منوی اطلاعات ( info ) انتخاب کنید و در مرحله بعد انتخاب کنید که فایل استخراج شده شامل رسانه ها ( عکس و ویدیو ) هم باشد یا خیر .سپس به سرعت یک فایل فشرده حاوی تمام پیام های مکالمه را دریافت خواهید کرد .

مطلب مرتبط :
چگونه پیام های واتساپ را بدون این که فرستنده متوجه شود بخوانیم ؟
آموزش انتقال پیام های واتساپ از گوشی اندروید به آیفون

منبع


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *