نحوه محدود کردن زمان استفاده از برنامه ها با قابلیت Screen Time در آیفون

time limit app on ios 12

اگر متوجه شده اید که معتاد به پیمایش بی‌ پایان در فید اینستاگرام خود هستید یا هنگام بازی با موبایل، زمان را از دست می‌دهید، با محدود کردن زمان استفاده از برنامه می توانید ، اولین قدم را برای کاهش وابستگی به گوشی هوشمند خود بردارید.قابلیت Screen Time در آیفون به همین منظور تعیین شده است .


در چند سال گذشته، استفاده از گوشی های هوشمند در سراسر جهان به شدت افزایش یافته است.صفحه نمایش ها بزرگتر شده ، ظرفیت باتری بیشتر شده و در کنار آن، مدت زمانی که کاربر به صفحه نمایش گوشی خود خیره می شود نیز افزایش یافته است.از آنجایی که اکثر کلاس ها و جلسات اکنون به صورت آنلاین برگزار می شوند استفاده بیشتر از موبایل ، اجتناب ناپذیر است، اما استراحت دادن به چشم و سلامت روح نیز به همان اندازه مهم است.

Screen Time قابلیتی است که اپل با iOS 12 معرفی کرده است تا شما بتوانید میزان استفاده از صفحه نمایش دستگاه را در طول روز پیگیری کنید. درست مانند ویژگی سلامت دیجیتال در اندروید، می‌توانید از Screen Time برای تعیین محدودیت‌ در استفاده از برنامه ها در آیفون یا ایپد خود استفاده کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

نحوه محدود کردن زمان استفاده از برنامه در iOS

1.برنامه Settings را در آیفون یا آیپد خود باز کنید و در لیست تنظیمات گزینه Screen Time را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
2.در این جا می توانید مدت زمانی را که از آیفون خود استفاده کرده اید، مشاهده کنید.( می‌توانید روی گزینه See All Activity ضربه بزنید تا اطلاعات دقیقی در مورد استفاده از هر برنامه دریافت کنید)

 Screen Time در آیفون

3.برای تعیین محدودیت برای برنامه ها ، روی گزینه App Limits ضربه بزنید و در صفحه بعد Add Limit را انتخاب کنید.

تنظیم محدودیت برای برنامه ها در آیفون

4.اکنون می‌توانید همه برنامه‌های خود را به صورت طبقه بندی شده براساس نوع آنها در اینجا ببینید. دسته مربوط به برنامه ای را که می خواهید برای آن محدودیت تعیین کنید را انتخاب کنید.( مثلا برای اینستاگرام باید گزینه Social را انتخاب کنید ) . همچنین می توانید محدودیت هایی برای وب سایت ها تعیین کنید که در این صورت باید دسته بندی Websites را انتخاب کنید .

5.پس از انتخاب برنامه یا دسته مورد نظر ، روی Next در بالا ضربه بزنید و سپس از پنجره باز شده باید زمان دلخواه را تنظیم کنید .همچنین می‌توانید محدودیت برنامه را برای تکرار در روزهای خاصی از هفته، مانند آخر هفته، انتخاب کنید.

تعیین محدوده زمانی برا استفاده از برنامه ها در آیفون

6.می توانید این مرحله را برای هر تعداد برنامه یا بازی تکرار کنید و در نهایت با ضربه روی دکمه add ، محدودیت اعمال خواهد شد و هر وقت که به میزان تعیین شده از برنامه استفاده کنید ، پیغام Time Limit روی صفحه به نمایش در خواهد آمد که می گوید به محدودیت خود در برنامه رسیده اید.

7. روی دکمه Ok کلیک کنید ، تا برنامه متوقف شود و شما دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید .

 Screen Time در آیفون

با این حال اگر می خواهید این محدودیت را نادیده بگیرید تا همچنان بتوانید از برنامه استفاده کنید باید روی Ignore Limit ضربه بزنید .سپس سه گزینه پیش روی شماست : One More Minute ( برای ادامه تا یک دقیقه بیشتر) ، Remind Me in 15 Minute ( یاداوری دوباره در 15 دقیقه بعد) ، Ignore Limit For Today ( نادیده گرفتن برای امروز) .

با این حال این کار را انجام ندهید، زیرا تمام هدف شما برای تعیین محدودیت را از بین خواهد برد .و در آخر به خاطر برداشتن اولین قدم برای مهار اعتیاد به گوشی هوشمند به شما تبریک می گویم!

منبع


مطلب مرتبط :
نحوه استفاده از ویژگی جدید گزارش حریم خصوصی برنامه در آیفون
10 ویژگی مخفی iOS 15 که باید در آیفون خود امتحان کنیدجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *