چگونه عکس و ویدیوهای خود را از برنامه گوگل فوتوز استخراج کنیم ؟

برنامه گوگل فوتوز

گوگل فوتوز (Photos) به دلیل ارائه فضای ذخیره سازی رایگان و نامحدود سالهاست که یکی از بهترین برنامه های ذخیره و مدیریت عکس و فیلم می باشد .متاسفانه گوگل قصد دارد برخی ویژگی های این برنامه را پولی کند بنابراین اگر می خواهید برنامه دیگری را جایگزین کنید باید ابتدا عکس ها و ویدیوهای خود را از این برنامه استخراج کنید .


از ماه ژوئن امسال ( خرداد 1400 ) از هر عکس یا ویدیویی که در گوگل فوتوز پشتیبان تهیه می کنید ، به این معناست که مقداری از فضای ذخیره سازی رایگان را از دست خواهید داد ، البته این برای تصاویر که در پنج سال گذشته با کیفیت عالی (High Quality ) پشتیبان گرفته اید ، اعمال نمی شود اما به این معنی است که در نهایت ، شما باید هزینه ذخیره سازی را پرداخت کنید.

برنامه های مناسب دیگری که بتوانید جایگزین گوگل فوتوز کنید وجود دارد ، برای کاربران آیفون ، iCloud Drive اپل بسیار جذاب تر شده است زیرا از بسیاری از ویژگی های گوگل Photos را دارد ، اما برای یکپارچه سازی بهتر با iOS و macOS باید هزینه مشابه ای را پرداخت کنید .Amazon Photos می تواند یکی دیگر از سرویس های خوب برای ذخیره سازی عکس و ویدیو با کیفیت بالا باشد .

چگونه تمام تصاویر کتابخانه گوگل فوتوز را دانلود و صادر کنیم ؟

اگر می خواهید سرویس دیگری را جایگزین گوگل Photos کنید ، بدیهی است که اول باید تمام کتابخانه عکس های خود را استخراج و به جای دیگری منتقل کنید .خوشبختانه گوگل این کار را آسان کرده است و در نسخ وب آن می توانید دسته های زیادی از عکس ها و فیلم ها را به راحتی بارگیری کنید اما راه سریعتری برای صادر کردن کل کتابخانه عکس ها وجود دارد .

1.به سرویس بیرون بر گوگل یا Takeout بروید

اولین کاری که برای بیرون کشیدن تصاویر و فیلم های خود از گوگل Photos باید انجام دهید دسترسی به خدمات گوگل Takeout است.این سرویس به کاربران این امکان را میدهد تا تمام داده های خود را تقریبا از هر سرویس گوگل به سرعت و به آسانی استخراج کنند .پس برای شروع کار ابتدا به آدرس takeout.google.com بروید .

2.کتابخانه عکس ها را صادر کنید

پس از دسترسی به Takeout ، ابتدا روی گزینه Deselect all ( لغو انتخاب همه) کلیک کنید و سپس به پایین صفحه حرکت کنید و گزینه Google Photos را پیدا کنید و روی چک باکس تایید کلیک کنید و به مرحله بعد بروید .( دکمه آبی پایین صفحه را بزنید )

سرویس بیرون بر گوگل
استخراج تصاویر و ویدیوها از برنامه گوگل فوتوز

3.نحوه دریافت داده های Google Photos خود را انتخاب کنید

برای اکثر ما فایل های صادرشده از گوگل photos حجم کمی نخواهد داشت و خوشبخانه روش های زیادی برای صادر کردن در این جا وجود دارد .می توانید روش ارسال را به صورت پیش فرض به ایمیل انتخاب کنید یا آن را مستقما به Google Drive ، Dropbox ، OneDrive تغییر دهید .

سپس از پایین صفحه نوع و اندازه فایل صادراتی را انتخاب کنید و در نهایت روی دکمه create new export ( ایجاد فایل صادراتی ) کلیک کنید .سپس پیغامی به شما داده خواهد که می گوید ممکن است آماده شدن لینک دانلود ،بسته به حجم داده های شما تا ساعت ها یا روزها طول بکشید .

صادر کردن تصاویر و ویدیوها از برنامه گوگل فوتوز

پس از آماده شدن لینک دانلود ، گوگل برای شما ایمیلی ارسال می کند و داده ها برای بارگیری از طریق Takeout در دسترس خواهند بود و می توانید با یک کلیک تمام عکس ها و ویدیوهای ذخیره شده در گوگل photos را بارگیری کنید .

دانلود تصاویر و فیلم ها از گوگل فوتوز

مطلب مرتبط :
آموزش ویرایش عکس ها در نسخه جدید برنامه گوگل Photos
چگونه از قابلیت پیام رسانی در گوگل Photos استفاده کنیم ؟

منبع 9to5googleجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *