نحوه استفاده از تقسیم صفحه در ویندوز 10

تقسیم صفحه در ویندوز 10

ویندوز 10 دارای ویژگی تعبیه پنجره داخلی یا همان snapping است که باعث می شود تقسیم صفحه یا همان کنار هم قراردادن پنجره ها به آسانی انجام شود .تقسیم صفحه در ویندوز 10 به شما کمک می کند تا بتوانید همزمان با چند پنجره کار کنید .البته این اصلا چیز جدیدی نیست اما نحوه اجرای آن نسبت به نسخه های قبلی متفاوت می باشد که در ادامه خواهیم گفت .


ساده ترین روش برای تقسیم صفحه در ویندوز 10 این است که همزمان کلیدهای ویندوز و کلید فلش به سمت راست یا چپ را فشار دهید .با این کار پنجره اول شما در سمت راست یا چپ ( بسته به اینکه کدام کلید را همزمان با دکمه ویندوز فشار می دهید ) قرار می گیرید و در طرف دیگر سایر پنجره ها به صورت شبکه ای ظاهر می شوند.سپس روی پنجره ای که می خواهید قسمت باقیمانده صفحه را بگیرد کلیک کنید.

Windows 10 split screen keyboard shortcut second window

با فشار دادن کلید ویندوز+ کلید فلش رو به بالا می توانید یک پنجره را دوباره به حالت تمام صفحه ببرید.

استفاده از ویژگی اسنپ

ویندوز 10 همچنین دارای ویژگی دستیار اسنپ ( snap assist ) است که می تواند به شما در تقسیم صفحه در ویندوز 10 با بیش از دو پنجره کمک کند. می توانید صفحه نمایش را به چهار روش تقسیم کنید، که اگر صفحه نمایش بزرگتر و با وضوح بالا دارید، مفید است.

برای شروع روی پنجره اولی که می خواهید در تقسیم صفحه داشته باشید ، کلید کنید و نگه دارید و سپس آن را به سمت دلخواه بکشید و رها کنید .اگر می خواهید یک تقسیم 50-50 داشته باشید، می توانید مکان نما را به جای گوشه به لبه راست یا چپ صفحه ببرید و رها کنید.

 تقسیم صفحه در ویندوز 10

همین کار را با سایر پنجره ها برای گوشه دوم تکرار کنید. اگر دو پنجره اول را روی هم قرار دهید، در سمت چپ یا راست، Snap help پنجره‌های باقی‌مانده را در سمت دیگر فهرست می‌کند، همانطور که در تصویر مشاهده می‌شود.

استفاده از  تقسیم صفحه در ویندوز 10

برای تقسیم صفحه نمایش خود به سه قسمت، به الگوی 25%، 25% و 50%، روی پنجره مورد نیاز خود کلیک کنید. اگر نه، روی فضای خالی خارج از پنجره کلیک کنید.

ویژگی اسنپ در ویندوز 10

برای دریافت تقسیم صفحه چهار طرفه در یک الگوی 25٪، پنجره سوم را بکشید و مانند دو مورد اول آن را به گوشه دلخواه رها کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، Snap help پنجره های موجود را دوباره در یک شبکه نمایش می دهد. کافیست روی پنجره دلخواه کلیک کنید تا آن را در گوشه باقیمانده قرار دهید.

Windows 10 split screen snap assist four windows

غیرفعال کردن ویژگی اسنپ

برای خاموش کردن snap help، برنامه تنظیمات ویندوز را باز کنید یا کلید Windows + I را فشار دهید. پس روی System کلیک کنید.

تنظیمات ویندوز 10

در قسمت سمت چپ، روی Multitasking کلیک کنید. ضامن زیر Snap windows را با کلیک کردن روی آن خاموش کنید.

Windows 10 snap windows off

تنظیمات اسنپ ویندوز 10

برای تنظیم اسنپ، باید به تنظیمات چند وظیفه ای ویندوز ( multitasking ) بروید.به این منظور برنامه تنظیمات ویندوز را باز کنید یا کلید Windows + I را فشار دهید.روی System و سپس Multitasking در صفحه ناوبری سمت چپ کلیک کنید.

Windows 10 snap windows settings

در زیر کلید Snap windows، تنظیمات snap assist لیست شده است که می توانید آنها را تغییر دهید. می‌توانید تنظیمات را مطابق با اولویت خود بررسی یا علامت بزنید.

منبع


مطلب مرتبط :
آموزش استفاده از فیس تایم در ویندوز برای تماس تصویری با کاربران آیفون
چگونه آپدیت های ویندوز 11 را متوقف و غیرفعال کنیم ؟


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *