iOS 15 : چگونه از خلاصه اعلان در آیفون استفاده کنیم ؟

خلاصه اعلان در آیفون

قسمت اعلان ها در iOS 15 تغییرات اساسی داشته و مهم ترین ویژگی که در اینجا اضافه شده ، خلاصه اعلان ( Notification Summary ) است که در این مطلب توضیح می دهیم که چیست و چگونه از آن استفاده کنید .


با استفاده از قابلیت خلاصه اعلان‌ در iOS 15 ، می‌توانید اعلان‌های برنامه های انتخاب شده را برنامه‌ریزی کنید تا در کنار بقیه نوتیفیکیشن ها به صورت بسته‌ ای در زمان خاصی از روز تحویل داده شوند.هدف اصلی از ارائه چنین ویژگی این است که با جمع‌آوری اعلان‌های غیرضروری و دریافت آن‌ها به صورت خلاصه در زمان‌های مناسب، شما بتواند تعداد دفعاتی که به ناچار باید با شنیدن یک صدای اعلان به دستگاه خود مراجعه کند ، را کاهش دهید و کم تر حواس شما پرت گوشی شود .

خلاصه اعلان در iOS 15

در این جا می توانید می‌توانید حداکثر تا ۱۲ خلاصه برای هر روز ایجاد و برنامه‌ ریزی کنید که در صورت تمایل به صفحه قفل و در مرکز اعلان‌ها به شما نمایش داده شوند .به‌ عنوان مثال، می‌توانید انتخاب کنید که آن‌ها در زمان استراحت ناهار، بعد از شام، یا قبل از خواب، تحویل داده شوند، و یادگیری ماشینی روی دستگاه به‌ طور خودکار هر خلاصه را بر اساس اولویت پر می‌کند.

نحوه تنظیم خلاصه اعلان برنامه ریزی شده در آیفون

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و روی Notifications ضربه بزنید.
2.روی Scheduled Summary ضربه بزنید و از صفحه بعد این گزینه را فعال کنید تا منوی زمان بندی در دسترس قرار بگیرد .
3.در این صفحه در بخش Schedule روی تایمر در کنار گزینه 1st Summary ضربه بزنید و زمان دلخواه برای دریافت خلاصه اعلان ها را تنظیم کنید .اگر می‌خواهید خلاصه‌های روزانه بیشتری دریافت کنید (در مجموع تا 12 )، روی Add Summary ضربه بزنید و به طور مشابه زمان دلخواه را تنظیم کنید.

تنظیم خلاصه اعلان در آیفون

4.سپس از پایین صفحه در قسمت Apps in Summary شما می توانید برنامه هایی را که می خواهید از آنها یک خلاصه اعلان در زمان تعیین شده ، دریافت کنید ، را انتخاب و فعال کنید .( نکته : نقاط قرمز شماره گذاری شده میانگین تعداد روزانه اعلان ها را نشان می دهد).

این تمام چیزی بود که در مورد یکی از ویژگی های مهم iOS 15 شما باید می دانستید .با انجام این مراحل از این پس شما اعلان ها برنامه های منتخب را فقط به صورت خلاصه در زمان تعیین شده قبلی ، روی صفحه قفل و مرکز اعلان آیفون خود خواهید دید .

نکته : می‌توانید اعلان‌های هر برنامه‌ای را از صفحه قفل یا مرکز اعلان به خلاصه برنامه‌ریزی‌ شده خود اضافه کنید. برای این کار به سادگی روی اعلان مورد نظر به چپ بکشید، روی Options ضربه بزنید و Add To Summary را انتخاب کنید ، تا از این پس این اعلان ها را هم به صورت خلاصه دریافت کنید .

منبع


مطلب مرتبط :
iOS 15 : نحوه تنظیم تصویر زمینه سفارشی برای مرورگر سافاری
iOS 15 : چگونه از صداهای پس زمینه در آیفون استفاده کنیم ؟
چگونه نقشه بارش را در اپلیکیشن آب و هوای iOS 15 پیدا کنیم ؟جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *