نحوه بررسی سلامت باتری گوشی شیائومی بدون نیاز به نصب برنامه

گوشی شیائومی می نوت 10 لایت

ما باید به سلامت باتری گوشی خود توجه کنیم چرا که باتری خراب می تواند عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد و باعث خاموش شدن ناگهانی شود.حتی برخی از باتری‌هایی که وضعیت بدتری دارند ، با گذشت زمان متورم و منفجر شوند.در ادامه ما به شما نشان خواهیم داد که برای بررسی سلامت باتری گوشی شیائومی چه کار باید کنید .


اپل از زمان iOS 11.3 ویژگی را در آیفون ها ارائه کرده که به کاربران این امکان را می دهد تا به راحتی وضعیت سلامت باتری ( battery health ) دستگاه خود را بررسی کنند .متاسفانه امکان بررسی سلامت باتری در گوشی های اندرویدی ( به غیر از هوآوی ) از طریق برنامه تنظیمات ممکن نیست .با این حال فهمیدن این که چقدر از درصد باتری باقی مانده ، کار سختی نیست و در ادامه ما یک روش برای گوشی های شیائومی به شما معرفی می کنیم .

بررسی سلامت باتری گوشی شیائومی با استفاده از روش گزارش اشکال

بررسی سلامت باتری با ایجاد گزارش اشکال ( bug report ) در رابط کاربری MIUI امکان پذیر است.شما می توانید با بدست آوردن دو مقدار ظرفیت واقعی و ظرفیت فعلی ، درصد سلامت باتری گوشی شیائومی خود را محاسبه کنید.

1.تنظیمات دستگاه را باز کنید و روی گزینه My device ( درباره گوشی ) ضربه بزنید .
2.در این صفحه گزینه all spec ( تمام مشخصات ) را باز کنید .
3.حالا 5 بار پشت سر هم روی CPU ضربه بزنید .

4.روی دکمه Accept ( پذیرفتن ) ضربه بزنید .با این کار دستگاه شما گزارش اشکال می کند و می توانید آن را از نوار وضعیت بررسی کنید .( این کار چند دقیقه طول می کشد )

5.سپس روی اعلان گزارش اشکال ایجاد شد ضربه بزنید تا به برنامه مدیریت فایل هدایت شوید.در این جا فایل گزارش اشکال که با نام bugreport وجود دارد را بزنید و سپس آن را استخراج کنید .
6.پوشه فایل استخراج شده را که همان نام را دارد ، باز کنید .یک فایل زیپ دیگر داخل آن وجود دارد. این فایل زیپ را استخراج کنید.
7.یک فایل متنی با نام bugreport و پسوند txt. را که از آخرین فایل فشرده ای که در یک ویرایشگر متن استخراج کرده اید بدست آمده را باز کنید و عبارت “Healthd” را در آن جستجو کنید.

بررسی سلامت باتری گوشی شیائومی

نکته : اگر نمی توانید خط “Healthd را جست و جو کنید ، پیشنهاد می کنیم فایل را برای یک رایانه ارسال کنید و از ویرایشگر متن ویندوز که امکان جست و جو را به راحتی فراهم می کند استفاده کنید .

8.در اینجا مقدار “fc” ظرفیت فعلی باتری را به شما نشان می دهد. در نتیجه می توان با استفاده از فرمول (ظرفیت واقعی تقسیم بر ظرفیت فعلی ضرب در 100 ، درصد سلامت باتری را محاسبه کرد .(ظرفیت واقعی همان مقدار ظرفیت باتری در مشخصات دستگاه است )

اگر درصد سلامت باتری پایین است، پس از تخلیه کامل باتری، آن را با یک شارژ کامکل کنید و سپس دوباره درصد سلامت باتری خود را بررسی کنید، ممکن است مفید باشد. اما اگر هنوز این مقدار پایین است، وقت آن رسیده که به فکر تهیه یک باتری جدید برای گوشی خود بکنید .

منبع


مطلب مرتبط :
5 نکته و ترفندی که برای بیشتر شدن عمر باتری گوشی خود باید آن ها را رعایت کنید
چگونه از وضعیت سلامت باتری گوشی اندرویدی خود آگاه شویم ؟
کالیبره کردن باتری گوشی اندرویدی : چه وقت و چگونه


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *