چگونه آپدیت های ویندوز 11 را متوقف و غیرفعال کنیم ؟

آپدیت ویندوز 11

آپدیت های ویندوز 11 که مایکروسافت به طور منظم برای رایانه شما ارسال می‌کند، برای به روز نگه داشتن سیستم عامل است.اگرچه آنها در بیشتر مواقع مفید و چیز خوبی هستند اما برخی ترجیح می دهند به روزرسانی ها را برای چند وقت به تعویق بیاندازند تا مطمئن شوند هیچ مشکلی در نسخه جدید وجود نداشته باشد .

علاوه بر این، گاهی اوقات به روز رسانی ها در زمان نامناسبی انجام می شود . برای مثال، زمانی که در در حال انجام پروژه یا کاری باشید که زمانی برای توقف وجود نداشته باشد .استفاده از نسخه های کرک شده و غیراصل هم می تواند دلیل دیگری برای متوقف کردن آپدیت های ویندوز باشد .در هر صورت ، شما نمی‌توانید به‌ طور کلی به‌روزرسانی‌ها را متوقف کنید، اما می‌توانید آنها را موقتاً متوقف کنید. همچنین راهی برای غیرفعال کردن به روز رسانی ها وجود دارد، اما این نیز دائمی نیست.

نحوه توقف به روزرسانی ها در ویندوز 11

1.روی دکمه Start ( آیکون پنجره ویندوز) کلیک کنید و سپس گزینه Settings را باز کنید .
2.در لیست تنظیمات Windows Update را باز کنید .

3.در این صفحه ، اگر به‌ روزرسانی‌هایی در انتظار داشته باشید، آن‌ها را در بالا خواهید یافت. همچنین می‌توانید روی دکمه Check for updates برای بررسی به‌روزرسانی‌ها کلیک کنید تا ببینید آیا آپدیت جدیدی برای شما ارسال شده یا خیر. در غیر این صورت، به شما گفته می شود up to date که به روز هستید.

آپدیت های ویندوز 11

4.گزینه Pause updates را در این صفحه پیدا کنید. در سمت راست، دکمه‌ای با عنوان Pause for 1 week ( توقف برای یک هفته ) وجود دارد که به شما امکان می‌دهد این کار را انجام دهید.اگر می‌خواهید بیش از یک هفته مکث کنید، دوباره روی آن دکمه کلیک کنید و گزینه pause for three weeks را انتخاب کنید .

متوقف کردن آپدیت های ویندوز 11

نکته : متأسفانه، برخلاف ویندوز 10، که می‌توانید به‌ روزرسانی‌ها را تا 35 روز متوقف کنید، در ویندوز 11، فقط گزینه تا سه هفته در دسترس است .

5.هر زمان که بخواهید می توانید با کلیک روی دکمه Resume ، مجددا به روزسانی های موجود را نصب کنید .

نحوه غیرفعال کردن آپدیت های ویندوز 11

اگر می‌خواهید به‌روزرسانی‌ها را برای مدت طولانی‌ تری متوقف کنید، راهی برای غیرفعال کردن به‌روزرسانی‌هایی وجود دارد که تا حدودی در ویندوز 10 هم کار می‌کرد و باید با ویندوز 11 نیز کار کند. ( البته اکثر سایت ها گزارش داده اند که در نهایت (مخصوصاً با راه اندازی مجدد رایانه)، به روز رسانی ها از سر گرفته شدند. با این حال، ممکن است کمی فضای تنفس به شما بدهد.

1.کلیدهای Win+R را فشار دهید و سپس در پنجره Run ، عبارت services.msc را تایپ کنید و روی دکمه Ok کلیک کنید.

2.در این صفحه گزینه Windows Update را از لیست پیدا و روی آن دو بار کلیک کنید .

3.در پنجره باز شده ، گزینه Startup type ، را روی Disabled تنظیم کنید .

روش های غیرفعال کردن آپدیت های ویندوز 11

4.دکمه Ok را کلیک کنید و سپس کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

هر زمان که نظر شما در مورد به روزسانی های ویندوز 11 تغییر یافت ، می توانید با انجام دوباره مراحل بالا ، نصب به روزرسانی ها را از سر بگیرید.

نحوه تنظیم زمان ری استارت ویندوز بعد از دریافت به روزرسانی جدید

سیستم عامل ویندوز معمولاً برای اتمام نصب به‌روزرسانی‌ها نیاز به ری استارت یا راه‌اندازی مجدد دارد ، و از آنجایی که این فرآیند می‌تواند رایانه شما را برای چند دقیقه تا چند ساعت از کار بیاندازد، ممکن است بخواهید زمان راه‌اندازی مجدد را برای زمانی دیگر که وقت استراحت است، تنظیم کنید .به این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

1.در صفحه Windows Update گزینه Advanced options را انتخاب کنید.
2.سپس گزینه Notify me when a restart is required to finish updating  ( وقتی برای تکمیل به‌روزرسانی نیاز به راه‌اندازی مجدد است، به من اطلاع بده ) را فعال ( On ) کنید.

خاموش کردن به روزسانی های ویندوز 11

3.روی Active hours کلیک کنید و سپس گزینه Adjust active hours را کلیک و در ادامه گزینه Manually یا Automatically را انتخاب کنید .اگر گزینه اول را انتخاب کنید ، می‌توانید ساعاتی را انتخاب کنید که در آن زمان رایانه ری استارت نمی شود. اگر دومی را انتخاب کنید، زمانی که از رایانه استفاده نمی کنید، سیستم دوباره راه اندازی می شود.

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه وضعیت فعال بودن ویندوز 11 را بررسی کنیم ؟
آموزش نصب برنامه های اندروید روی ویندوز 11
جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *