چگونه می توان از پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام جلوگیری کرد ؟

نسخه سبک اینستاگرام

پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام علاوه بر اینکه محتوایی که شما نمی پسندید را جلوی چشمان شما قرار می دهد ، بلکه منجر به مصرف اینترنت، تخلیه شارژ باتری و اشغال فضای ذخیره سازی دستگاه می شود . به همین دلایل بسیاری از کاربران به دنبال یک روشی برای جلوگیری از پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام هستند اما آبا این امکان پذیر است ؟


اینستاگرام در زمان راه اندازی ، به کاربران اپلیکیشن خود این امکان را می داد تا پخش خودکار ویدیوها را خاموش کنند اما از مدت ها پیش این ویژگی دیگر در دسترس نیست و قطعا هیچ تنظیمات یا گزینه ای شما برای جلوگیری از پخش خودکار ویدیوها در اپلیکیشن موبایل اینستاگرام نخواهید یافت .با این حال هنوز روش ها و ترفندهایی هست که کمکتان خواهند کرد .

1.فعال کردن Data Saver برای صرفه جویی در مصرف اینترنت دیتا

با فعال کردن گزینه Data Saver یا صرفه جویی در داده ، اینستاگرام به شما می گوید که برای صرفه جویی در داده همره ، ویدیوها از قبل بارگیری نمی شوند .با این حال این کار هم مانع از پخش خودکار ویدیوها نمی شود و فقط کیفیت ویدیوها کاهش می یابد .در هر صورت اگر می خواهید مقداری داده همراه در زمان استفاده از اینستاگرام صرفه جویی کنید این گزینه را مطابق زیر فعال کنید .

1.اینستاگرام را باز کنید و روی تصویر پروفایل ضربه بزنید .
2.روی دکمه سه خط در گوشه بالا صفحه پروفایل ضربه بزنید و سپس گزینه Settings را باز کنید .

3.در لیست تنظیمات گزینه Account ( حساب ) را انتخاب کنید .
4.گزینه Cellular Data Use ( استفاده از داده ) را انتخاب کنید .

تنظیمات اینستاگرام برای پخش خودکار ویدیوها

5.Data Saver را فعال کنید .
6. High-Resolution Media را روی Wifi only یا Never قرار دهید .

جلوگیری از  پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام

با انجام این کار اینستاگرام ویدیوها را با کیفیت پایین پخش می کند و همچنین به صورت پیش فرض ویدیوها را در فید اصلی بی صدا می کند .با این حال همان طور که گفتیم هنوز ویدیوها به صورت خودکار پخش می شوند و برای توقف کامل ویدیوها تنها راهی که وجود دارد ، استفاده از نسخه وب اینستاگرام است .

درست مانند فیس بوک و بسیاری دیگر از برنامه ها ، اینستاگرام نیز یک نسخه وب دارد که اگر فقط قصد مرور و پیمایش در فید اصلی را دارید ، گزینه خوبی است و تنها نقطه ضعف آن نداشتن برخی ویژگی های برنامه مثل دوربین داخلی یا Reels است به علاوه اینکه شاید رابط کاربری آن کمی اذیت کننده باشد با این حال در نسخه وب اینستاگرام به صورت پیش فرض پخش خودکار ویدیوها متوقف است و نیا نیست هیچ تنظیماتی انجام دهید .

چگونه از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنیم ؟

برای استفاده از نسخه وب اینستاگرام ، مرورگر گوگل کروم خود را باز کنید و به آدرس instagram.com بروید .سپس نام کاربری و رمز عبور حساب اینستاگرام خود را وارد کنید.پس از وارد شدن به برنامه وب ، خواهید دید که در فید اصلی و صفحه اکسپلورر ویدیوها به صورت خودکار پخش نمی شوند و این مزیت بزرگی است .

به منظور سهولت در استفاده از نسخه وب اینستاگرام ، می توانید میانبر برنامه را به صفحه اصلی گوشی خود اضافه کنید تا هر بار نیازی به تایپ کردن آدرس نباشد .به این منظور در اولین ورود به نسخه وب پیامی دریافت می کنید که می توانید با یک ضربه روی آن میانبر برنامه را اضافه کنید اما اگر آن را از دست داده اید مراحل زیر را برای افزودن میانبر انجام دهید :

1.به آدرس instagram.com بروید .سپس نام کاربری و رمز عبور حساب اینستاگرام خود را وارد کنید تا به صفحه اصلی برسید .
2.اکنون روی دکمه سه نقطه در گوشه سمت راست بالای مرورگر کروم ضربه بزنید و گزینه Add To Home Screen ( افزودن به صفحه اصلی ) را انتخاب کنید .

اینستاگرام وب

3.از پنجره باز شده می توانید نام میانبر را تغییر دهید و سپس روی دکمه Add ضربه بزنید .
4.با این کار یک میانبر از نسخه وب اینستاگرام در صفحه اصلی خواهید داشت که درست مثل دیگر برنامه ها ، می توانید با یک ضربه روی آن مستقیما به اینستاگرام بروید .


مطلب مرتبط :
چگونه از پخش خودکار ویدیوها در مرورگر کروم جلوگیری کنیم ؟
چگونه می توانیم پیام های دایرکت اینستاگرام را خاموش کنیم ؟جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *