نحوه حذف تاریخچه جستجو در گوگل ( موبایل و دسکتاپ )

جست و جوی گوگل

گوگل اخیرا ویژگی جدیدی را برای کاربران گوشی های هوشمند معرفی کرده است که می توانند به راحتی سوابق جست و جوی خود را پاک کنند . در واقع شما می توانید 15 دقیقه آخر وب گردی خود را سریعا پاک کنید .اما اگر 15 دقیقه زمان کافی نیست، می توانید موارد بیشتری را از یک مرورگر وب حذف کنید.حذف تاریخچه جستجو در گوگل کروم موبایل و دسکتاپ بسیار راحت است اما اگر نمی دانید در ادامه با ما همراه باشید .


پیش از اینکه نحوه حذف تاریخچه جست و جوها در گوگل را بگوییم ذکر این نکته مفید است که شما اگر خیلی درگیر این موضوع هستید که دائما سوابق جست و جوهای خود را پاک کنید تا دیگران از جست وجوهای شما آگاه نشوند ، حالت ناشناس یا incognito mode راه کار بسیار خوبی است که در تمام مرورگرها از جمله گوگل کروم برای مخفی ماندن جست و جوها ارائه شده و در این حالت شما هیچ اثری از وب گردی خود نخواهید گذاشت .

نحوه حذف تاریخچه جستجو در گوگل

اگر از اپلیکیشن موبایل گوگل استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه اعلان جدیدی شده باشید که به شما امکان می‌دهد ۱۵ دقیقه آخر تاریخچه جستجو را با زدن یک دکمه پاک کنید .به این منظور روی آیکون پروفایل در گوشه سمت راست بالای اپلیکیشن موبایل گوگل ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود .

اکنون گزینه Delete the last 15 minutes ( حذف 15 دقیقه آخر) را در تاریخچه جستجوی خود خواهید دید. روی آن ضربه بزنید تا تمام جستجوهای 15 دقیقه آخر شما حذف شوند .سپس با گزارش پیشرفت در پایین صفحه به صفحه اصلی بازگردانده می شوید. اگر نظرتان تغییر کرد، روی Cancel ( لغو) ضربه بزنید.

حذف تاریخچه جستجو در گوگل موبایل

اگر 15 دقیقه آخر برای حذف سوابق جست و جوها در گوگل برای شما کافی نیست ، می توانید برای حذف بیشتر ، یک بار دیگر روی تصویر پرفایل ضربه بزنید و این بار گزینه Search History ( تاریخچه جست و جو ) را انتخاب کنید .در این صفحه روی دکمه Delete ( حذف ) ضربه بزنید و یکی از گزینه ها را انتخاب کنید .اگر می خواهید کل جست و جوهای امروز شما حذف شود ، گزینه Delete today را انتخاب کنید .اما اگر می خواهید تمام سوابق جست و جوها در گوگل برای همیشه حذف شوند ، گزینه Delete all time را انتخاب کنید .

حذف تاریخچه جستجوها در گوگل

همچنین اگر اغلب سوابق جست وجوی خود را پاک می کنید ، روی گزینه Auto-delete qvfi fckdn و در صفحه بعد یک بازه زمانی دلخواه ( 3 ماه ، 18 یا 36 ماه ) را انتخاب کنید تا پس از تایید این اقدام ، تمام سوابق جست و جوی شما به صورت خودکار حذف شوند .

در نسخه رایانه گوگل هم تقریبا بیشتر مراحل مشابه بالا است با این تفاوت که برای رسیدن به صفحه تنظیمات باید روی دکمه Settings در گوشه سمت راست پایین صفحه اصلی کلیک کنید و سپس گزینه Search History را انتخاب کنید .

settings search history

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه حالت وب گردی ایمن پیشرفته را در مرورگر گوگل کروم دسکتاپ فعال کنیم ؟
نحوه اشتراک گذاری صفحات وب در گوگل کروم دسکتاپ و اندروید ( جدید )
جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *