چگونه فلش دوربین آیفون خود را روشن کنیم؟

فعال کردن فلش LED آیفون

همزمان که دوربین‌ آیفون های جدید از ویژگی‌های بیشتری برخوردار می‌شوند، آیکون‌ها و دکمه‌های بیشتری هم داخل برنامه اضافه می شوند که ممکن است برای برخی گیج کننده باشد .اگر می خواهید فلش دوربین آیفون خود را به جای حالت شب استفاده کنید ، باید این کار ساده باشد .


ممکن است بخواهید از فلاش دوربین آیفون به جای حالت شب در محیطی با نور ناکافی استفاده کنید. و از آنجایی که آیکون ها دیگر برچسب ندارند، دشوار است که بفهمیم چگونه فلش آیفون را روشن کنیم.در ادامه برای راهنمایی شما، به معنی آیکون های مختلف فلاش و مراحلی که می توانید برای روشن کردن فلش دوربین آیفون انجام دهید ، می پردازیم .

آیکون های فلش دوربین آیفون به چه معنا هستند؟

آیکون های دایره ای مختلفی را به شکل یک رعد و برق در برنامه دوربین آیفون خود خواهید دید. به طور کلی، آنها از قوانین زیر پیروی می کنند:

_وقتی یک خط از وسط آیکون فلش را به دو نیم تقسیم می کند، این به این معنی آن است که که فلاش خاموش است
_وقتی خطی وجود ندارد و نماد فلاش سفید است، به این معنی است که فلاش دوربین روی خودکار تنظیم شده است. در نور کافی چشمک نمی زند .
_هنگامی که نماد فلاش دوربین آیفون با رنگ زرد پوشیده می شود، به این معنی است که هنگام گرفتن عکس، دوربین همیشه فلاش می زند. این ممکن است به این دلیل باشد که روی همیشه روشن تنظیم شده است یا در حالت خودکار است و آیفون شما فکر می کند باید از فلش استفاده کند.

چگونه فلاش را در آیفون های جدید روشن کنیم ؟

مراحل روشن کردن فلاش دوربین آیفون بسته به مدل دستگاه شما متفاوت است. در اینجا نحوه فعال کردن فلاش دوربین در آیفون 11، 12، SE (نسل دوم)، 13 و غیره آورده شده است:

1.برنامه دوربین را باز کنید و انگشت خود را به سمت بالا بکشید .
2.روی آیکون فلاش که در تصویر دوم نشان داده شده ، ضربه بزنید .
3.اکنون روی گزینه On ضربه بزنید تا فلاش دوربین آیفون روی همیشه روشن باشد.

فعال کردن  فلش دوربین آیفون

نکته : توجه داشته باشید که برای روشن کردن فلاش صفحه در حین گرفتن عکس با دوربین جلو سلفی نیز می توانید همین مراحل بالا را دنبال کنید.

نحوه روشن کردن فلش آیفون برای فیلم برداری

وقتی در حالت Slo-Mo ، Video یا حالت سینمایی برنامه دوربین آیفون هستید، انگشت خود را از دکمه ضبط به بالا بکشید و روی نماد فلاش ضربه بزنید تا فعال شود. حتی زمانی که در حال ضبط نیستید، فوراً روشن می‌شود. هر زمان که آماده شدید، روی دکمه ضبط ضربه بزنید تا با فعال بودن فلاش دوربین، فیلمبرداری شروع شود.

روشن کردن فلاش دوربین آیفون هنگام فیلم برداری

نکته : آیفون هنگام استفاده از حالت های Panorama (پانوراما) و تایم لپس از فلاش دوربین پشتیبانی نمی کند.همچنین اگر حالت شب یا night mode را فعال کنید، فلاش به صورت خودکار غیرفعال می شود .

چگونه فلاش دوربین را در آیفون های قدیمی فعال کنیم؟

اگر آیفون قدیمی‌ ( با دکمه وسط هوم ) دارید، مانند آیفون 8 یا 7 و 6 برای روشن کردن فلاش ابتدا برنامه دوربین را باز کنید، روی نماد فلش در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و On را انتخاب کنید. برای روشن کردن فلاش در حالت‌های Video یا Slo-Mo هم همین مراحل را دنبال کنید .

 فلش دوربین آیفون

در آیفون 6 اس و نسخه های جدیدتر، این امکان را نیز فراهم می کند که وقتی دوربین جلو را برای گرفتن سلفی روشن می کنید، صفحه نمایش چشمک بزند.

چرا فلش دوربین آیفون کار نمی کند ؟

اگر فلاش کار نمی کند، مطمئن شوید که آیفون شما خیلی داغ نیست و اما اگر چنین است، صبر کنید تا دستگاه خنک شود.اغلب مواقع، راه اندازی مجدد آیفون به رفع مشکلات فلاش دوربین نیز کمک می کند. بنابراین، قبل از اینکه دوباره با فلاش عکس بگیرید، آیفون خود را خاموش کنید و دوباره روشن کنید.

منبع


مطلب مرتبط :
8 تنظیم دوربین آیفون که برای گرفتن عکس های بهتر باید به آنها تسلط داشته باشید
چگونه می توانیم با دوربین آیفون خود سریع تر عکس بگیریم ؟
نحوه استفاده از دوربین اولتراواید در آیفون 11 و 12


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *