چگونه نمایش درصد باتری آیفون خود را پس از به روزرسانی به iOS 16 فعال کنیم ؟

نمایش درصد باتری آیفون

iOS 16 بسیاری از ویژگی‌های جدید را به ارمغان می‌آورد، اما با دریافت این به روزرسانی نمایش درصد باتری آیفون متوقف می شود .احتمالا بسیاری از شما از این اتفاق راضی نیستید و می خواهید هر چه سریع تر این ویژگی قدیمی را فعال کنید .


به روزرسانی iOS 16 از چنند روز قبل برای همه کاربران آیفون 8 به بالاتر در دسترس است و این نسخه جدید به غیر از تنظیمات سفارشی سازی برای صفحه قفل ، بسیاری دیگر از ویژگی های ریز و درشت را به خود به همراه دارد .مشخص نیست چرا اپل به حذف نشانگر درصد باتری در نوار وضعیت بالای صفحه اصرار دارد اما این مهم نیست چرا که شما هنوز می توانید این را داشته باشید .

با این که روش های زیادی برای مشاهده درصد باتری آیفون وجود دارد اما هنوز همه ما ترجیح می دهیم درصد باتری باقی مانده را در بالا داشته باشیم .بنابر این اگر پس از نصب iOS 16 این ویژگی را از دست داده اید ، نگران نباشید چرا که به سادگی قابل برگشت است .

نحوه فعال کردن درصد باتری در iOS 16

برای روشن کردن درصد باتری ، برنامه تنظیمات یا همان Settings را باز کنید .سپس از لیست تنظیمات روی Battery ضربه بزنید .اکنون اگر آیفون شما سازگار باشد ، یک ضامن جدید در بالای گزینه  Low Power Mode به نام Battery Percentage ( درصد باتری ) خواهید دید.اکنون فقط آن را روشن کنید تا بلافاصله درصد باتری خود را در داخل نماد باتری در گوشه سمت راست بالای آیفون خود ببینید.

فعال کردن درصد باتری آیفون در ios 16

افکت های رنگی استاندارد آیکون باتری، حتی با روشن بودن درصد باتری، همچنان پابرجا هستند. بنابر این اگر باتری به زیر 20% برسد، علامت آن قرمز می شود و اگر حالت کم مصرف را فعال کنید، نماد زرد می شود.

متأسفانه، نماد درصد باتری در iOS 16 برای همه آیفون‌هایی که این به روزرسانی را دریافت می کنند ، در دسترس نیست و اپل در سایت پشتیبانی خود اعلام کرده است که آیفون XR، آیفون 11، آیفون 12 مینی و آیفون 13 مینی آن را نمایش نمی دهند.متأسفانه، غول فناوری هیچ توضیحی در مورد اینکه چرا این مورد در این مدل ها وجود دارد، ارائه نمی دهد. بنابراین، اگر یکی از این آیفون‌ها را دارید، کلید تغییر را در تنظیمات باتری نخواهید دید.

مشاهده درصد باتری در آیفون

در مورد آیفون XR و آیفون 11، ممکن است به دلیل وضوح پایین صفحه نمایش، این ویژگی جدید را دریافت نکرده باشند و درصد باتری پیکسلی شده خوب به نظر نمی رسد. بنابراین، به عبارت دیگر، اپل ممکن است تصمیم گرفته باشد که نشانگر درصد باتری را برای این چهار آیفون منتشر نکند و فقط این معایب سخت افزاری را پنهان کند.

با این حال روش های مشاهده درصد باتری آیفون زیاد است و ما در این مطلب آنها را به شما گفته ایم که می توانید یکی از روش های دلخواه را جایگزین کنید .

منبع


مطلب مرتبط :
6 کاری که برای افزایش عمر باتری آیفون می توانید انجام دهید
از کجا بفهمیم که چقدر از عمر باتری آیفون باقی مانده است ؟


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *