نسخه جدید اندروید (12) شامل تغییرات طراحی و عملکرد زیادی خواهد بود

نسخه اولیه اندروید 12

گوگل در اسفند ماه 99 اولین نسخه پیش نمایش از اندروید 12 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد که برخی تغییرات در این نسخه را تایید می کند .اکنون تصاویر تازه افشا شده توسط XDA نشان می دهد که باید شاهد تغییرات بیشتری در این نسخه جدید اندروید باشیم .


یکی از ویژگی های بسیار خوب در اندروید 12 گرفتن اسکرین شات کامل یا اسکرولی است که هم اکنون در iOS برای برنامه های اصلی اپل در دسترس کابران است .در این حالت شما می توانید پس از گرفتن اسکرین شات خود ، به جای پیمایش دستی ، از ابزار جدیدی که ارائه شده ، منطقه ای را که می خواهید ضبط و ذخیره کنید را انتخاب کنید .

گرفتن اسکرین شات اسکرولی در نسخه جدید اندروید

مورد بعدی که در این جا نسبت به قبل بهبود پیدا کرده ، حالت چند وظیفه ای و تقسیم صفحه ( split-screen ) است .این ویژگی که اکنون App Pairs نامیده می شود ، به شما امکان می دهد با دو بار ضربه زدن بر روی منطقه بین آنها ، موقعیت برنامه های باز شده را تغییر دهید یا آنها را در صفحه تقسیم شده مرتب کنید.همچنین یک دکمه Pin to Top نیز ظاهر می شود و برنامه فعلی شما را به 1/4 صفحه کاهش می دهد. بعد از اینکه برنامه دوم را انتخاب کردید ، دو برنامه به طور خودکار بر روی صفحه تقسیم می شود.

صفحه دو برنامه ای در اندروید 12

ظاهرا گوگل قصد دارد در اندروید 12 روش جدیدی را برای فعال کردن دستیار صوتی خود اضافه کند به طوری که کاربران خواهند توانست به راحتی با نگه داشتن دکمه پاور دستگاه ، آن را فعال کنند .هم اکنون در اندروید 11 شما می توانید با گفتن Hey Google دستیار صوتی گوگل را راه اندازی کنید یا این که انگشت خود را از گوشه های پایین صفحه به بالا بکشید .همچنین برخی گوشی ها دارای دکمه اختصاصی گوگل اسیستنت هم می باشند .

تغییر عملکرد دکمه پاور در نسخه جدید اندروید

دکمه تنظیمات سریع نیز از نظر طراحی و عملکرد تغییر کرده است. ویژگی جدیدی که در اندروید 11 با نام Device Controls یا کنترل دستگاه اضافه شد ، اکنون با یک کاشی تنظیمات سریع جدید در نوار اعلان در دسترس است . کاشی جدید تنظیمات سریع همچنین برای کسانی که دکمه پاور دستگاه خود را برای روشن کردن دستیار صوتی خود انتخاب می کنند ، گزینه خاموش کردن دستگاه را اضافه می کند.

در این نسخه جدید اندروید طراحی تغییر ولوم صدا متفاوت می باشد و اکنون این نوار لغزنده ضخیم و با گوشه های گردتر می باشد .همچنین نوار کنترل میزان روشنایی صفحه نیز به همین ترتیب تغییر کرده است .

تغییرات ظاهری در نسخه جدید اندروید

انیمیشن باز کردن برنامه ها نیز تغییراتی داشته است و اکنون این قسمت دارای انیمیشن هایی است که به صورت خودکار توسط سیستم عامل تولید می شوند.همچنین انیمیشن مربوط به باز کردن کشوی برنامه ها هم بسیار بهتر و سریع تر از آنچه که در اندروید 11 و قبل از آن وجود داشت ، می باشد .یک انیمیشن جدید نیز برای متصل کردن دستگاه به شارژر وجود دارد که می تواند کم تر باعث حواس پرتی شود .

علاوه بر تمام این موارد گفته شده ، اندروید 12 شامل ویژگی های زیادی مثل حالت تک دستی ، تغییراتی در رابط کاربری نوار اعلان ، پشتیبانی بهتر از محتوا ، بهبود در حرکات ناوبری و ویژگی های بهبود یافته برای حریم خصوصی است که باعث می شوند این نسخه از محبوبترین سیستم عامل دنیا جذاب تر و کاربردی تر از همیشه باشد .

در پایان باید اضافه کنیم که انتظار می رود پیش نمایش نسخه نهایی این نسخه از اندروید از اواخر اردیبهشت ماه در دسترس باشد ، و نسخه نهایی باید مثل هر سال ، در شهریور ماه منتشر شود .

مطلب مرتبط :
گوگل ممکن است قابلیتی مشابه بک تپ در iOS 14 را به اندروید 12 بیاورد
تصویر زمینه جدید اندروید 12 را از هم اکنون برای خود دانلود کنید

منبع phonearenaجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *