آموزش نصب حافظه SSD داخلی به PS5 و تنظیم آن

اضافه کردن حافظه SSD داخلی به PS5 کار ساده و راحتی نیست . این امر به این دلیل است که بر خلاف نسل های قبلی که یک هارد اکسترنال کافی بود ، اگر می خواهید بازی های بهینه ای را ذخیره و بازی کنید ، نیاز به ارتقای حافظه داخلی پلی استیشن 5 خود خواهید داشت.


علاوه بر این ، شما فقط می توانید از SSD PCIe 4.0 استفاده کنید و سونی هیچ تضمینی در مورد کارکرد آن ها ارائه نمی دهد.بدون در نظر گرفتن این موضوع برای نصب یک کارت حافظه SSD به PS5 ، فقط به یک پیچ گوشتی و 15 دقیقه وقت نیاز دارید.

چگونه کارت حافظه SSD را به PS5 اضافه کنیم ؟

قبل از شروع کار باید ابتدا مطمئن باشید که کنسول شما به اندازه کافی خاموش بوده تا خنک شود .سپس برای انجام بهتر کار نیاز است تا پایه را جدا کنید و سپس کنسول را به طوری که دکمه پاور رو به روی شما باشد ، در سمت راست قرار دهید.

1.گوشه سمت چپ قاب PS5 را بگیرید و تا زمانی که یک صدای کلیک مانند بشنوید ، آن را به سمت بالا بکشید .سپس همین کار را برای گوشه دیگر هم انجام دهید .
2.برای این که کل قاب جلویی دستگاه را بردارید ، باید سعی کنید همزمان که آن را به سمت بالا می کشید به سمت راست کنسول هول دهید .
3.پس از باز کردن روکش ، مطمئن شوید که همانند تصویر زیر کنسول به گونه ای قرار گرفته است که یک فن و روکش فلزی در مقابل شما قرار دارد.

PS5 SSD installation

4.در این مرحله پیچ گوشتی مناسب را بردارید و پیچ های درپوش حافظه که در پایین فن دستگاه قرار دارد را باز کنید .

PS5 SSD installation

5.پس از باز کردن درپوش ، اکنون پیچ نگه دارنده SSD را در داخل محفظه ، باز کنید و مهره فلزی را بردارید .

نصب حافظه SSD داخلی به PS5

6.بسته به اندازه SSD شما ، مهره را باید در یکی از سوراخ ها قرار دهید. در واقع باید آن را با اندازه SSD که خریده اید مطابقت دهید، اما اگر یک SSD PC با اندازه استاندارد خریداری کرده باشید ، فاصله دهنده باید درهمان سوراخ شماره 80 قرار بگیرد .
7.اکنون مطابق تصویر زیر، SSD را از بالا به سمت شکاف ، قرار دهید و به آرامی آن را فشار دهید تا دیگر حرکت نکند .

نصب کارت حافظه روی پلی استیشن 5

8.SSD را به سمت پایین فشار دهید و آن را با پیچ ثابت کنید.

9.درپوش فلزی را مجدداً روی محفظه قرار دهید و پیچ ها را ببندید.
10.برای اتصال مجدد قاب PS5 ، به دقت لبه ها را در یک خط قرار داده و آن را از پایه به طرف فن بالا بکشید در حالی که همزمان آن را به سمت پایین فشار می دهید .دقت کنید که این مرحله را به درستی و با احتیاط انجام دهید و اگر نمی توانید ، بهتر است از یک فرد با تجربه کمک بگیرید در غیراین صورت ممکن است با شکستن قطعاتی از قاب ، خسارت ببینید .

همچنین لازم به ذکر است که بهتر است از یک SSD با هیت سینک استفاده کنید. سونی استفاده از SSD بدون هیت سینک را توصیه نمی کند زیرا باعث گرم شدن بیش از حد سیستم می شود. بنابراین بهتر است یک SSD بخرید که هیت سینک روی آن داشته باشد .

نحوه تنظیم حافظه SSD داخلی PS5

پس از اتمام نصب SSD اکنون باید PS5 را روشن کنید و سپس از شما خواسته می شود تا درایو را برای ادامه کار فرمت کنید. شما باید کل درایو را فرمت کنید که در این صورت اگر اطلاعاتی از قبل روی حافظه وجود داشته باشید ، کاملا از بین خواهد رفت .

تنظیم حافظه SSD داخلی به PS5

همچنین به شما یادآوری می شود که تصاویر ضبط شده نمی توانند در SSD ذخیره شوند ، این موارد فقط در خود حافظه کنسول می توانند ذخیره شوند .

تنظیم حافظه SSD داخلی به PS5

پس از اتمام فرآیند فرمت ، کنسول همچنین سرعت خواندن SSD شما را گزارش می کند تا مطمئن شوید که به اندازه نیاز شما می باشد یا خیر.

تنظیم حافظه SSD داخلی به PS5

به طور کلی برای مدیریت حافظه SSD ، شما می توانید به قسمت Storage در تنظیمات کنسول بروید و گزینه M.2 SSD Storage را انتخاب کنید .در این جا می توانید بازی های را از حافظه داخلی به حافظه SSD منتقل کنید و یا اطلاعات غیر نیاز را از روی حافظه خود پاک کنید .

اگر می خواهید یک بازی را جابجا کنید ، می توانید این کار را از قسمت Game Library در PS5 خود انجام دهید. به این منظور دکمه Options را فشار داده و سپس Move Games & Apps را انتخاب کنید. پس از نصب SSD ، گزینه ای به نام Items You Can Move to M.2 SSD Storage نیز در اختیار شما قرار می گیرد ، که اگر از هارد اکسترنال نیز استفاده کنید ، بسیار مفید خواهد بود.البته بهتر است فقط بازی های PS5 را روی SSD نصب کنید ، بازی های PS4 در حافظه خارجی دیگری منتقل کنید .

مطلب مرتبط :
آموزش انتقال اطلاعات و بازی ها از PS4 به روی PS5 با استفاده از اینترنت
آموزش انتقال بازی های پلی استیشن 4 و ذخیره اطلاعات در PS5

منبعجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *