با اپلیکیشن گوگل Lens می توانید دست نوشته های خود را روی رایانه کپی و پیست کنید

اپلیکیشن گوگل Lens

اپلیکیشن گوگل Lens ، یکی از برنامه های جالب این غول نرم افزاری دنیا است که از زمان راه اندازی تا الان ، بهبود چشمگیری داشته است و دائما در حال بدست آوردن قابلیت های جدید می باشد .اکنون در نسخه جدید این برنامه چندین ویژگی جدید اضافه شده که باید آن را به ابزار مفیدتری تبدیل کند .


اپلیکیشن گوگل لنز پیش از این از قابلیت تشخیص متن خوبی برخوردار بود و اکنون نه تنها می تواند متن اسکن شده را در کلیپ بورد گوشی شما کپی کند بلکه می تواند آن را به دستگاه دیگری ارسال کند.در واقع به کمک این ویژگی جدید اکنون شما می توانید پس از اسکن یک سند و انتخاب متن ، منوی کشویی پایین برنامه را باز کنید و گزینه “Copy to computer” ( کپی در رایانه ) را انتخاب کنید .

سپس می توانید برنامه متنی گوگل Docs را روی رایانه خود باز کنید و متن کپی شده را روی سند پیست یا بچسبانید .

کپی کردن متن از نوشته ها روی کامپیوتر با اپلیکیشن گوگل Lens

با این حال این تنها در زمانی خوب کار می کند که نوشته های دست نویس شما به اندازه کافی منظم و خوش خط باشند .در هر صورت اگر شما زیاد با اسناد کاغذی و دیجیتالی کار می کنید ، این قابلیت می تواند برای شما مفید باشد .

مطلب مرتبط » اپلیکیشن گوگل Photos به زودی به شما امکان حذف صدا از فیلم ها را خواهد داد

ویژگی دیگری که در نسخه جدید اپلیکیشن گوگل لنز اضافه شده ، به شما در تلفظ صحیح کلمات کمک می کند .این برنامه پیش از این می توانست کلمات را ترجمه کند و اکنون می توانید تلفظ آنها را هم با صدای بلند بشنوید .برای این کار باید ابتدا متن را با گوگل لنز انتخاب کنید و سپس روی دکمه Listen ( گوش دادن ) از منوی پایین ضربه بزنید .

تلفظ کلمات در اپلیکیشن گوگل لنز

و در نهایت اکنون می توانید در این برنامه از جست و جوی گوگل برای تعریف بیشتر کلمات و عبارات استفاده کنید بدون این که نیازی به باز کردن یک برنامه دیگر باشد .در پایان باید گفت که برای استفاده از این ویژگی های جدید اپلیکیشن گوگل Lens ، باید آخرین نسخه این برنامه و همچنین مروگر گوگل کروم را نصب کنید و سپس از یک حساب گوگل بر روی هر دو دستگاه ( گوشی و رایانه ) استفاده کنید .

منبع xda-developers


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *