10 نکته و ترفند برای افزایش سرعت گوشی سامسونگ و دیگر دستگاه های اندرویدی

گلکسی A42 5G

اخیرا خبرهایی منتشر شده که برخی شرکت ها از جمله سامسونگ و شیائومی بنا به دلایلی سرعت عملکرد برخی از تلفن های هوشمند خود را کاهش می دهند . اگر شما هم با مشکل کند شدن عملکرد دستگاه گلکسی خود مواجه شده اید ، ما در ادامه 10 نکته و ترفند برای افزایش سرعت گوشی سامسونگ به شما خواهیم گفت.


دستگاه های گلکسی سامسونگ هنوز نرمی و روانی گوشی های آیفون یا گوگل پیکسل را ندارند و اگر در استفاده روزانه خود با تاخیر مواجه هستید، از ترفندهای گفته شده در زیر استفاده کنید تا سرعت گوشی گلکسی خود را افزایش دهید .

1.تم های نصب شده خود را پاک کنید

سامسونگ یک فروشگاه اختصاصی تم برای تغییر آیکون برنامه ها ، AOD (صفحه همیشه روشن) و ظاهر کلی گوشی ارائه می دهد.هنگامی که از یک تم گرافیکی فشرده در گوشی خود استفاده می کنید، ممکن است در انجام کارهای روزمره احساس تاخیر کنید. بنابراین زمان آن رسیده است که به تم پیش فرض برگردید، که به بهترین شکل برای گوشی شما بهینه شده است.

1.انگشت خود را در یک قسمت خالی از نمایشگر تلفن گلکسی خود برای چند لحظه فشار دهید و نگه دارید و سپس از منوی ظاهر شده گزینه Themes ( مضامین ) را انتخاب کنید .
2.در این صفحه روی برگه Menu ( منو ) ضربه بزنید .

3. روی گزینه My stuff ( وسایل من ) ضربه بزنید .
4.در این صفحه از سربرگ Themes ( مضامین ) روی Default ( پیشفرض) ضربه بزنید و به صفحه اصلی یا خانه برگردید .

2.سامسونگ FREE را خاموش کنید

سامسونگ Free مشابه گوگل دیسکاور در صفحه اصلی است با این حال متاسفانه این به درستی بهینه سازی نشده است و هنگام برخورد با آن با تاخیر مواجه می شوید .پیشنهاد می کنیم که این ویژگی را برای افزایش سرعت گوشی سامسونگ خود خاموش کنید یا از گوگل Discover به جای آن استفاده کنید .

1.انگشت خود را روی صفحه اصلی گوشی برای چند ثانیه نگه دارید و سپس به سمت راست بکشید .
2.در اینجا یا کاملا این صفحه را روی خاموش قرار دهید یا Google Discover ( کاوش گوگل ) را انتخاب کنید .

3.از دکمه های ناوبری استفاده کنید

سامسونگ هنوز ژست های ناوبری با به شکل مناسب در رابط کاربری دستگاه های گلکسی ارائه نکرده و برخلاف آنچه که در آیفون یا گوشی های گوگل پیکسل می بینیم ، این نوع ناوبری در تلفن های سامسونگ حس شهودی ندارد و به خصوص در دستگاه های میان رده و ارزان قیمت به خوبی عمل نمی کند .بنابراین اگر می خواهید سرعت پیمایش و حرکت در گوشی خود را بیشتر کنید بهتر است به همان ناوبری سه دکمه بازگردید.

به این منظور برنامه تنطیمات را باز کنید و سپس روی گزینه Display ( نمایشگر) ضربه بزنید .

در صفحه بعد Navigation bar ( نوار ناوبری ) را باز کنید و سپس گزینه buttons ( دکمه ها ) را انتخاب کنید .

با استفاده از دکمه ها، هنگام بازگشت به عقب یا رفتن به صفحه اصلی ، با تاخییر مواجه نمی شوید .

4.محافظت از دستگاه را فعال کنید

اگر اغلب برنامه ها را از وب‌سایت‌های تایید نشده دانلود و نصب می‌کنید، ممکن است به طور تصادفی گوشی خود را در معرض ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و جاسوس‌افزارها قرار داده باشید. بنابر این زمان آن فرا رسیده است که محافظ دستگاه سامسونگ ( Samsung device protection ) را برای حذف چنین فایل هایی فعال کنید .

1.برنامه تنظیمات دستگاه را باز کنید و به قسمت Battery and device care ( باتری و مراقبت از دستگاه ) بروید .
2.اکنون روی Device protection ( محافظت از دستگاه ) ضربه بزنید و از صفحه بعد روی دکمه Turn on ( روشن کردن )ضربه بزنید .

تنظیمات افزایش سرعت گوشی سامسونگ

5.حساسیت لمسی را فعال کنید

زمانی که نمایشگر دستگاه گاهی اوقات به لمس شما پاسخ نمی‌دهد، ممکن است احساس کنید که سرعت گوشی شما کند است. این مشکل به خصوص زمانی به وجود می آید که شما از محافظ های صفحه ضخیم استفاده می کنید .فعال کردن حساسیت لمسی می تواند تا حد زیادی این مشکل را در تلفن های گلکسی برطرف کند .

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و روی گزینه Display ( صفحه نمایش ) ضربه بزنید .
2.در این صفحه گزینه حساسیت لمسی یا Touch sensitivity را پیدا کنید و آن را روشن کنید .

افزایش سرعت لمس گوشی سامسونگ

6.سیستم عامل را به روز کنید

سامسونگ مرتباً به‌روزرسانی‌های جدید را با وصله‌های امنیتی ماهانه و بهبود عملکرد منتشر می‌کند.برای دانلود و نصب به‌روزرسانی‌های جدید One UI، به تنظیمات گوشی سامسونگ خودبروید و روی گزینه به روزآوری نرم افزار یا Software update ضربه بزنید .

به روزرسانی گوشی سامسونگ

نکته : تا اینجا در مورد ترفندهایی صحبت کردیم که فقط مختص گوشی های سامسونگ است. با این حال روش های زیر برای تمامی گوشی های اندرویدی قابل اجرا خواهند بود.

7.برنامه های غیرضروری را حذف کنید

چندین شرکت تولید کننده اندرویدی حتی با به روز رسانی های جدید سیستم عامل، برنامه های غیر ضروری را از قبل بارگذاری می کنند.با گذشت زمان، این نوع برنامه ها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و منجر به تاخیر و کندی کلی در استفاده روزانه می شوند. شما باید چنین برنامه هایی را از گوشی شناسایی و حذف کنید.

1.در صفحه اصلی انگشت خود را از پایین به بالا بکشید تا کشوی برنامه ها باز شود .
2.سپس روی آیکون یک برنامه به مدت طولانی لمس کنید و از منوی پاپ آپ گزینه Uninstall یا حذف نصب را انتخاب کنید.
3.تصمیم خود را تایید کنید و سپس همین مراحل را برای دیگر برنامه های غیرضروری انجام دهید .

حذف برنامه های غیر ضروری برای  افزایش سرعت گوشی سامسونگ

( نکته : برای برخی برنامه های از پیش نصب شده امکان حذف نصب وجود ندارد و تنها کاری که می توانید انجام دهید ، غیرفعال یا Disable کردن آنها است )

8.حافظه ذخیره سازی دستگاه را آزاد کنید

اگر گوشی شما حافظه ذخیره سازی زیادی ندارد ، ممکن است اینجا و آنجا با تاخیر مواجه شوید. به جای حذف دستی عکس‌ها و ویدیوها، می‌توانید از برنامه گوگل Files کمک بگیرید و فایل های ناخواسته‌ را از تلفن خود پاک کنید.

1.برنامه گوگل Files را در گوشی خود باز کنید و اگر آن را ندارید از پلی استور دانلود و نصب کنید .
2.گوگل Files را باز کنید و به برنامه اجازه دهید تا حافظه دستگاه را اسکن کند.
3.پیشنهادات داده شده توسط برنامه را بررسی کنید و اسکرین‌شات‌های قدیمی، فایل‌های بزرگ و سایر فایل‌های رسانه‌ای را از تلفن همراه خود حذف کنید.

برنامه گوگل فایل

9.برنامه ها را از منوی چند وظیفه ای حذف نکنید

سیستم عامل اندروید به اندازه کافی هوشمند شده است تا برنامه های غیرفعال را در پس زمینه متوقف کند.نیازی نیست تا دائما برنامه های بلااستفاده را از منوی چندوظیفه ای ببندید. این کار در نتیجه می تواند منجر به تاخیر در راه اندازی دوباره برنامه ها شود .

10.انیمیشن ها را بهینه سازی کنید

این کار از لحاظ تئوری سرعت گوشی شما را افزایش نمی‌دهد، اما می‌توانید با سریع تر کردن انیمیشن ها از منوی برنامه نویس ، در کار کردن با دستگاه احساس روان تر داشته باشید .به این منظور مراحل زیر را دنبال کنید .

1.تنظیمات گوشی خود را باز کنید و به منوی درباره تلفن ( About phone ) بروید.
2.در این صفحه گزینه Software information (اطلاعات نرم افزار) را انتخاب کنید و 4 تا 5 بار روی شماره ساخت ( Build number ) ضربه بزنید تا حالت توسعه دهنده فعال شود.( البته ممکن است از قبل این گزینه را فعال کرده باشید )

3.حالا به منوی اصلی تنظیمات برگردید و در انتهای لیست گزینه Developer options ( حالت برنامه نویس) را باز کنید .
4.در صفحه تنظیمات برنامه نویس ، گزینه های Window animation scale ( مقیاس انیمیشن پنجره) ، Transition animation scale ( مقیاس انیمیشن انتقال ) و Animation duration scale ( مقیاس مدت زمان انیمیشن ) را پیدا کنید و روی هر یک ضربه بزنید و آنها را روی 1x یا 1.5x تنظیم کنید .

 افزایش سرعت گوشی سامسونگ

رابط کاربری One UI سامسونگ پر از ترفندهای مفید برای سفارشی کردن عملکرد گوشی است .بنابراین ممکن است ترفندهای دیگری برای افزایش سرعت گوشی سامسونگ خود پیدا کنید که خوشحال خواهیم شد که آن را با ما و دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید .

منبع


مطلب مرتبط :
5 نکته و ترفندی که برای بیشتر شدن عمر باتری گوشی خود باید آن ها را رعایت کنید
تنظیماتی که برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی می توانیم انجام دهیمجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *