11 نکته و ترفند One UI 3 که برای استفاده حرفه ای از گوشی گلکسی خود باید بدانید

One UI 3

سامسونگ رابط کاربری One UI را سه سال پیش جایگزین رابط کاربری سامسونگ Experienc کرد تا به مدرن تر شدن و راحتی کار با گوشی های گلکسی کمک کند .اکنون نسخه سوم این رابط کاربری با ویژگی های جدید و تغییرات ظاهری کم در دسترس است .در این مقاله می خواهیم 10 نکته و ترفند One UI 3 را به شما نشان دهیم که به حرفه ای تر شدن شما در استفاده از گوشی گلکسی خود کمک می کند .


1. گوگل Discover به جای سامسونگ برای صفحه خانه

برای سال ها بود که شما در صفحه هوم اسکرین گوشی های گلکسی فقط می توانستید از پنجره کشف سامسونگ استفاده کنید .اکنون در One UI 3 و بالاتر ، این امکان در نهایت اضافه شده که از گوگل Discover در منوی سمت چپ صفحه اصلی یا خانه به جای گزینه پیش فرض سامسونگ استفاده کنید .

نکته و ترفند One UI 3

برای این منظور تنها کافی است که در صفحه خانه انگشت خود را روی صفحه به سمت راست یا چپ بکشید و مطابق تصویر بالا گزینه Google Discover را انتخاب کنید .

2.چیدمان صفحه نمایش را تغییر دهید

اگر قابلیت کشوی برنامه ها در اندروید را نمی پسندید و ترجیح می دهید مثل آیفون تمام آیکون های برنامه را در صفحه اصلی داشته باشید ، خوب این کار در رابط کاربری One سامسونگ به راحتی قابل انجام است .به این منظور می توانید به صفحه تنظیمات Home screen یا صفحه خانه بروید و طرح بندی صفحه را تغییر دهید .

3.اضافه کردن ابزارک ها به صفحه قفل

سامسونگ در نسخه جدید رابط کاربری خود ، ترفندی را برای نمایش ویجت یا ابزارک های پیش فرض به صفحه قفل اضافه کرده است .به این منظور شما می توانید به تنظیمات Lock Screen یا صفحه قفل بروید و روی گزینه widgets یا ابزارک ها ضربه بزنید .در این صفحه می توانید لیستی از ابزارک های در دسترس برای صفحه قفل را مشاهده و هر یک را که می خواهید فعال کنید .

4.رونویسی زنده

سامسونگ سرانجام ویژگی عالی Live Transcribe یا رونویسی زنده گوگل را در دستگاه های گلکسی خود پیاده سازی کرد.این ابزار می تواند گفتار را به صورت متن در صفحه شما نشان دهد .. هنگام مشاهده رونویسی ، می توانید پاسخ ها را روی صفحه تایپ کنید.برای دسترسی به این گزینه باید به قسمت Accessibility یا دسترسی های در برنامه تنظیمات دستگاه بروید .

نکته و ترفند One UI 3 / زیرنویس زنده

5.حذف اطلاعات مکان قبل از اشتراک عکس ها

این به نظر من مهم ترین نکته و ترفند One UI 3 است که سامسونگ به موقع آن را اضافه کرده است .در واقع به کمک این گزینه اکنون شما می توانید با خیال راحت تری تصاویر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و مطمئن شوید که دیگران چیزی بیشتر از آنچه روی تصویر وجود دارد ، را مشاهده نمی کنند .اکنون زمانی که می خواهید عکسی را به اشتراک بگذارید ، گزینه ای با عنوان Remove Location data خواهید داشت که با انتخاب آن ، داده های مکانی روی عکس در صورت وجود برداشته می شوند .

نکته و ترفند One UI 3 / پاک کردن اطللاعات مکان از روی تصاویر

6.سفارشی سازی اعلان ها در نوار وضعیت

اگر روزانه تعداد زیادی اعلان مربوط به برنامه های مختلف روی نوار وضعیت دستگاه خود دریافت می کنید و از شلوغی بیش از حد این قسمت ناراضی هستید ، می توانید در گوشی سامسونگ ( و دیگر دستگاه های اندرویدی ) تعداد اعلان های روی نوار وضعیت را تنها به 3 مورد آخر محدود کنید .

نکته و ترفند One UI 3

به این منظور باید به مسیر Advanced <Notification<Settings ( تنظیمات > اعلان > پیشرفته ) بروید و برای status bar ( نوار وضعیت ) گزینه 3 مورد اخیر یا 3 most recent را انتخاب کنید .همچنین با انتخاب گزینه number of notification Only فقط تعداد اعلان ها را خواهید دید .

7.سفارشی سازی صفحه نمایش همیشه روشن

قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن که به اختصار AOD هم نامیده میشود ، در بسیاری از گوشی های اندرویدی ارائه می شود ، اما این ویژگی روی دستگاه های گلکسی با رابط کاربری One UI 3 تنظیمات مختلفی دارد که شما می توانید با رفتن به تنظیمات > صفحه قفل > Always On Display ، این ویژگی را فعال و شخصی سازی کنید .

نکته و ترفند One UI 3

در One UI 3 سامسونگ تعداد زیادی از استایل های مختلف ساعت برای صفحه نمایش همیشه بیدار ارائه کرده و شما می توانید در صفحه تنظیمات این گزینه ، از یک تصویر یا رنگ های شیب دار به عنوان پس زمینه استفاده کنید .

8.فعال کردن تاریخچه اعلان

این یکی دیگر از نکته و ترفند های One UI 3 است که مربوط به سیستم عامل اندروید 11 است .تاریخچه اعلان به شما کمک می کند تا دیگر هیچ اعلان مهمی را از دست ندهید .برای فعال کردن این گزینه باید به تنظیمات > تنظیمات پیشرفته > notification history یا تاریخچه اعلان رفته و پس از روشن کردن سوییچ یک لیست از اعلان های دریافتی در پایین صفحه مشاهده کنید .

9.صفحه را با دو ضربه سریع خاموش کنید

برای فعال کردن قفل دستگاه ، اکنون یک روش سریع و راحت توسط سامسونگ ارائه شده است و دیگر نیازی نیست که از دکمه کناری برای قفل کردن گوشی استفاده کنید .این ویژگی که به طور پیش فرض فعال است با دو ضربه سریع روی یک فضای خالی از صفحه نمایش می تواند قفل را فعال کند .

برای فعال کردن یا خاموش کردن این ویژگی باید به قسمت motions and gesturs ( ژست ها و حرکات ) در برنامه تنظیمات بروید .

10.انتخاب پس زمینه برای تماس ها

سامسونگ برای تماس های وردی یک تنظیمات شخصی سازی جالب ارائه کرده است .در واقع شما می توانید از عکس یا ویدیو برای پس زمینه تمامس های دریافتی و گرفته شده خود استفاده کنید .به این منظور باید به صفحه تنظیمات تماس یا call settings بروید و با استفاده از گزینه call backgrounds یا پس زمینه تماس ها از میان یک دسته از طرح ها و تصاویر هر یک را که می خواهید انتخاب کنید .

11.ادامه در دستگاه های دیگر

اگر شما دارای چندین دستگاه گلکسی هستید ، ممکن است بخواهید که یکپارچه سازی بیشتری بین دستگاه ها داشته باشید و از برخی ویژگی ها در برنامه ها روی دستگاه های دیگر بهره مند شوید .در One UI 3 و بالاتر ویژگی با عنوان ادامه در ددستگاه های دیگر وجود دارد که با فعال کردن آن می توانید در برنامه هایی مانند یادداشت یا مرورگر سامسونگ ، ادامه کار را در دستگاه های دیگر گلکسی خود پیگیری و انجام دهید .

این ویژگی همچنین به شما امکان می دهد متن ، تصاویر و غیره را در یک گوشی سامسونگ کپی کرده و روی گوشی دیگر جای گذاری یا پیست کنید.به منظور فعال کردن این ویژگی به قسمت ویژگی های پیشرفته در برنامه تنظیمات دستگاه بروید و گزینه Continue apps on other devices را روشن کنید .

در پایان اگر شما هم نکته و ترفند دیگری را در رابط کاربری One UI 3 می شناسید ، با ما و دیگر کاربران از قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید .

مطلب مرتبط :
بهترین نکته و ترفندهای مرورگر کروم اندروید که همین الان باید بدانید
نکته و ترفندهایی که برای استفاده از اپلیکیشن ویز باید بدانید
7 مورد از بهترین نکته و ترفندهای گلکسی S20 و S20 پلاس

منبع guidingtechجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *