5 راه حل برای افزایش سرعت گوشی شیائومی و جلوگیری از هنگ کردن

هنگ کردن گوشی شیائومی

اگر از یک گوشی شیائومی ارزان قیمت و با مشخصات فنی نه چندان بالا استفاده می کنید ، ممکن است هر از چند گاهی متوجه شوید که هنگ می کند یا عملکرد خوبی ندارد .در این مقاله تصمیم گرفتیم چند نکته و ترفند سریع برای افزایش سرعت گوشی شیائومی به شما ارائه کنیم به امید آنکه تجربه کاربری خود را بهبود ببخشید .


همان طور که می دانید مشخصات فنی پایین ، اصلی ترین دلیل برای هنگ کردن و عملکرد پایین یک گوشی هوشمند است اما دلایل دیگری مثل نصب یک برنامه یا یک تنظیم کوچک هم می تواند روی هنگ کردن گوشی تاثیر گذار باشد .بنابراین اگر شما یک گوشی شیائومی قدیمی یا با مشخصات فنی ضعیف استفاده می کنید ، روش های بدون هزینه ای برای بهتر شدن عملکرد دستگاه وجود دارد .

1.باز کردن حافظه را روشن کنید

شیائومی از سال 2021 ویژگی RAM expansion یا افزایش رم را به دستگاه های خود آورده است .این قابلیت از حافظه داخلی برای ایجاد فضای ذخیره سازی SWAP استفاده می کند و استفاده از رم را کاهش می دهد.اگرچه این ویژگی به اندازه یک حافظه رم فیزیکی کارآمد عمل نمی کند اما می تواند منجر به افزاش سرعت گوشی شیائومی شما شود .برای فعال کردن این ویژگی مراحل زیر را دنبال کنید :

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و روی گزینه Additional Settings ( تنظیمات بیشتر ) ضربه بزنید .
2.گزینه Memory Extention ( بازکردن حافظه ) را انتخاب کنید .
3.روی ضامن سمت راست یا چپ ضربه بزنید و Memory Extention را روشن کنید .

ترفند افزایش سرعت گوشی شیائومی

2.پاک کردن خودکار حافظه کش

حافظه پنهان یا موقت دستگاه شما بسته به مقدار استفاده می تواند به سرعت پر شود، که این می تواند باعث فریز شدن دستگاه شما یا قطع شدن انیمیشن ها شود.در رابط کاربری MIUI شما نیازی به پاک کردن حافظه کش به صورت دستی ندارید و می توانید از ویژگی تمیز کردن خودکار حافظه پنهان استفاده کنید. این ویژگی هر بار که صفحه دستگاه خود را قفل می کنید، حافظه پنهان را پاک می کند و می توانید فاصله پاکسازی کش را تنظیم کنید.

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و روی گزینه باتری ضربه بزنید .
2.روی آیکون چرخ دنده کوچک در گوشه بالای صفحه ضربه بزنید .
3.گزینه پاک سازی حافظه پنهان هنگامی که دستگاه قفل است ( Clear cache when divice locked ) را بزنید و زمان دلخواه را برای پاک کردن خودکار حافظه کش انتخاب کنید .

پاک کردن خودکار حافظه کش شیائومی

3.مسدود کردن تبلیغات سیستم

رابط کاربری گوشی های شیائومی مدت‌هاست که تبلیغات داخلی دارد، که ممکن است هنگام اجرای یک برنامه سیستمی متوجه آن شده باشید. این تبلیغات می توانند باعث تاخیر در رابط کاربری شوند زیرا می توانند منابع سیستم را مصرف کنند.مسدود سازی این تبلیغات راحت است و فقط مراحل زیر را دنبال کنید .

1.تنظیمات را باز کنید و روی گزینه اتصال و همرسانی ( Connections & Sharing ) ضربه بزنید .
2.DNS خصوصی را باز کنید .
3.برای نام میزبان ارائه دهنده عبارت ( dns.adguard.com ) را وارد کنید و روی دکمه ذخیره ضربه بزنید.

ترفند افزایش سرعت گوشی شیائومی

4.انیمیشن های سیستمی را خاموش کنید

این ترفند فقط برای افزایش سرعت گوشی شیائومی نیست و برای تمام دستگاه های اندرویدی توصیه شده است .در واقع شما با کاهش اجرای انیمیشن های سیستمی می توانید کمی احساس سرعت و روانی در اجرای رابط کاربری را احساس کنید .

برای کاهش انیمیشن ها ، شما در وهله اول باید منوی برنامه نویس یا Developer Options را با هفت بار ضربه زدن پیاپی روی نسخه MIUI که در قسمت درباره تلفن قرار دارد ، باز کنید .سپس مراحل زیر را دنبال کنید و مقیاس انیمیشن را برای سه گزینه مشخص شده در تصویر ، روی 0 یا 5. تنظیم کنید .

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و روی Additional Settings ( تنظیمات بیشتر) ضربه بزنید .
2.در اینجا گزینه های توسعه دهنده یا Developer Options را انتخاب کنید .
3.برای سه گزینه مشخص شده در تصویر ، مقیاس 0 یا 5. را تنظیم کنید .

ترفند افزایش سرعت گوشی شیائومی

5.فضای ذخیره سازی داخلی را تمیز نگه دارید

وضعیت حافظه داخلی شما به شدت بر پایداری دستگاه شما تأثیر می گذارد. هنگامی که فضای ذخیره سازی شما پر است، سرعت ذخیره سازی کاهش می یابد و ممکن است در دستگاه خود احساس کندی کنید .برای جلوگیری از این مشکل، حافظه داخلی را تا جای ممکن خالی کنید و برنامه های غیر ضروری را حذف کنید .

با انجام این 5 ترفند احتمالا باید سرعت گوشی شیائومی شما کمی افزایش داشته باشد اما اگر باز هم دستگاه شما دچار کندی و هنگی می شود ، شاید بد نباشد که گزینه بازیابی کارخانه یا فکتوری ریست را امتحان کنید اما به یاد داشته باشید که این کار تمام داده های شما را از بین می برد و باید از قبل آنها را در جای دیگری ذخیره کنید .

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه از نمایش تبلیغات در صفحه قفل گوشی شیائومی جلوگیری کنیم ؟
نحوه قفل کردن یا مخفی کردن برنامه ها در گوشی شیائومی


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *