نحوه استفاده از دو حساب واتس اپ در گوشی های سامسونگ

استفاده همزمان از دو واتس اپ

در حالی که برخی از برنامه ها مانند اینستاگرام ، توییتر یا فیسبوک مسنجر این امکان را به کاربران خود می دهند تا به راحتی بین چندین حساب مختلف در یک برنامه جا به جا شوند ، در واتس اپ یا تلگرام هنوز چنین چیزی وجود ندارد .با این حال سامسونگ در One UI امکان استفاده همزامان از دو حساب واتس اپ یا تلگرام را می دهد .


گوشی های سامسونگ از ویژگی بسیار مفیدی با عنوان Dual Messenger برخوردارند که امکان استفاده از دو نمونه از یک برنامه پیام رسان را می دهد .در این حالت هر یک از برنامه ها یک حساب متفاوت را اجرا می کنند و کاملا مستقل از یکدیگر کار می کنند این ویژگی برای برنامه های WhatsApp ، Facebook ، Telegram ، Skype ، WeChat و برخی دیگر کار می کند .

چگونه از دو برنامه واتس اپ روی گوشی سامسونگ خود استفاده کنیم ؟

1.ابتدا برنامه WhatsApp را روی گوشی خود نصب کنید و اولین حساب خود را تنظیم کنید.(اگر از قبل یک حساب دارید نیازی به این کار نیست )
2.برنامه تنظیمات دستگاه را باز کنید و از قسمت Advanced features ( ویژگی های پیشرفته) روی گزینه Dual Messenger ( دو پیام رسان ) ضربه بزنید .

قابلیت نصب دو پیام رسان در گوشی سامسونگ

3.اکنون در این صفحه ضامن کناری گزینه واتس اپ را فعال کنید .
4.برای تایید این کار از پنجره کوچک ظاهر شده روی Install ( نصب ) ضربه بزنید.

نصب دو حساب واتس اپ در گوشی سامسونگ

5.حالا از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید از لیست مخاطب جداگانه برای نسخه دوم واتس اپ استفاده کنید یا خیر ؟ اگر پاسخ مثبت است ضامن را روشن کنید و مخاطبین را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، روی Next ( بعدی ) ضربه بزنید و صبر کنید تا نسخه دوم برنامه نصب شود .

استفاده همزمان از دو حساب واتس اپ در گوشی

6.اکنون می توانید به صفحه برنامه های خود بروید و واتس اپ تازه نصب شده را مشاهده کنید .روی آیکن نسخه دوم برنامه علامت دو پیام رسان وجود دارد تا یک تفاوت بین این دو نسخه وجود داشته باشد .

در پایان می توانید نسخه دوم برنامه را هم راه اندازی کنید و از شماره سیم کارت دوم یا هر تنظیمات دیگری که می خواهید روی آن استفاده کنید .

روش های دیگری هم برای استفاده همزمان از دو حساب واتس اپ وجود دارد که برای دیگر گوشی های اندرویدی مفید است .اگر هم اکنون یک حساب و برنامه واتس اپ را روی گوشی دارید و می خواهید برای کسب و کار خود هم یک حساب واتس اپ جداگانه داشته باشید ، بهترین راه نصب WhatsApp business ( نسخه کسب و کار واتس اپ ) می باشد که شامل تمام ویژگی های واتس اپ معمولی با برخی امکانات مخصوص کسب و کارها می باشد .

مطلب مرتبط : تفاوت های اپلیکیشن WhatsApp Busines با نسخه معمولی WhatsApp

whatsapp-vs-whatsapp-business

به این ترتیب اگر از گوشی های سامسونگ استفاده می کنید با نصب واتس اپ بیزینس می توانید همزمان سه نسخه از برنامه واتس اپ با حساب های متفاوت را روی گوشی خود داشته باشید .

روش دیگری که برای نصب همزمان دو برنامه مانند واتس اپ می توانید استفاده کنید ، برنامه های شخص ثالث مخصوص برای این کار است که در بین آنها Parallel Space یک از بهترین ها می باشد .در این برنامه نسخه سبک برخی برنامه هم برای گوشی های ضعیف تر ارائه می شود .

مطلب مرتبط :
آموزش ایجاد کانال در واتس اپ برای ارسال پیام های یک طرفه در گروه ها
نحوه پین کردن چت ها در واتس اپ اندروید و iOS

منبع guidingtech


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *